Голодування зменшує ризик раку у мишей

Відео: Кетогенная дієта і стані кетоз

Одним з індикаторів здоров`я клітин є стан їх хромосом, так як порушення структури хромосом викликає різні проблеми, включаючи розвиток раку і процес старіння.

Цікаве дослідження було проведено Марією Бласко, директором Національного центру дослідження раку Іспанії (CNIO) і главою групи з вивчення теломерів і теломераз.

Її дослідницька група змогла довести, що тривале зменшення прийому їжі призводить до збільшення довжини теломерів (Кінцевих ділянок хромосом) у дорослих мишей. Це сприяє захисту генетичного матеріалу клітин.

Ці корисні для молодості хромосом ефекти призводять до зниження ймовірності раку і багатьох вікових захворювань. Журнал «PLOS ONE» опублікував результати цікавого експерименту кілька днів тому.

Для участі в експерименті вчені відібрали молодих мишей 3-місячного віку. Всім їм зменшили добову норму калорій на 40%, після чого спостерігали зміни стану їх здоров`я до кінця життя.

«Миші, яким обмежили добову норму калорій, продемонстрували меншу швидкість вікового укорочення теломерів в порівнянні з мишами на нормальній дієті. В результаті у цих мишей був менший рівень хромосомних аномалій », - говорить доктор Бласко.

Щоб вивчити вплив цього феномена на здоров`я ссавців, дослідники оцінили частоту раку і вікових захворювань у мишей. У гризунів на урізаною дієті була менша частота онкозахворювань, а також вікових хвороб, таких як остеопороз. Крім того, тварини продемонстрували поліпшення вуглеводного обміну і моторної координації.

Потім вчені провели аналогічний експеримент з мишами, що виробляють більше теломерази - протеїну, який подовжує теломери і захищає хромосоми. Вони побачили, що піддослідні гризуни на строгій дієті не тільки поліпшили своє здоров`я, але і жили на 20% довше.

«Ми впевнені, що таке збільшення тривалості життя викликано захисним ефектом обмеження калорій. Частота раку у мишей на дієті була на цілих 40% нижче, ніж у модифікованих мишей із збільшеною виробленням теломераз. Ці миші жили довше і краще », - додає доктор Бласко.

Вчені не тільки виявили вплив споживання калорій на генетичні характеристики окремо взятого організму, але і відкрили дорогу для вивчення інших факторів способу життя - куріння, алкоголю, вправ та ін.

Зараз у всьому світі більше 10 000 чоловік живуть в режимі контрольованого обмеження калорій, тому спостереження за цими людьми допоможе підтвердити ефекти їжі на клітинне здоров`я людей.

Поділитися в соц мережах:

Cхоже