Сонячне світло зменшує ризик раку стравоходу

Відео: ЙМОВІРНІСТЬ розвитку меланоми

Вплив ультрафіолету традиційно вважається фактором ризику більшості видів раку, особливо раку шкіри.

Однак нове дослідження австралійських вчених показало, що це твердження підходить не для всіх випадків.

Успішна терапія раку стравоходу залежить від декількох факторів.

Ці чинники включають тип раку, стадію хвороби, вік пацієнта, загальний стан здоров`я. Рак стравоходу найчастіше діагностують на пізній стадії, після того як він поширився на сусідні лімфатичні вузли, або дав метастази в інші органи. На пізніх стадіях раку стравоходу шанс на одужання становить не більше 20%, а середня тривалість життя не перевищує 5 років.

Як же впливають ультрафіолету на цей вид раку?

Вчені з Квінслендського інституту медичних досліджень (Брісбен, Австралія), очолювані доктором Трен, вважають, що в цьому напрямку було зроблено дуже мало ґрунтовних робіт. Щоб вивчити вплив ультрафіолетового випромінювання на ризик раку стравоходу, вчені провели нове дослідження.

Для цього вони оцінили рівень впливу ультрафіолету протягом усього життя у 1 000 хворих на рак стравоходу, а потім порівняли їх результати з групою контролю з понад 1 500 здорових людей. Було встановлено взаємозв`язок між кількістю сонячного світла (УФ-випромінювання), яке отримували учасники в своєму регіоні проживання, і ризиком раку стравоходу.

Цікаво, що дослідження було проведено в Австралії. У цій країні в результаті порушення озонового шару рівень ультрафіолетового випромінювання сьогодні вважається несприятливим для здоров`я.

Як би там не було, дослідження показало, що думка про сонячному світлі як про причину раку часом несправедливо. Експерти Форуму з дослідження сонячного світла (SRF) говорять: «Ультрафіолетове випромінювання, що отримується під час сонячних ванн, надає багатогранне позитивний вплив на організм. Ми рекомендуємо помірне вплив, яке достовірно підвищує рівень вітаміну D в крові ».

Нагадаємо, що Форум по дослідженню сонячного випромінювання - це некомерційна організація, яка базується в Нідерландах. Її завдання - зробити доступною для громадськості новітню наукову інформацію про вплив сонячних променів на здоров`я людини.

Поділитися в соц мережах:

Cхоже