Вплив аспірину на ризик раку кишечника з мутаціями braf

Профілактичний ефект аспірину не поширюється на колоректальний рак, який пов`язаний з мутаціями гена BRAF.

Такі дані були отримані в ході аналізу, проведеного співробітниками Массачусетської загальної лікарні (MGH) на чолі з доктором Ендрю Чаном.

Два величезних дослідження показали, що регулярне вживання аспірину знижує ймовірність колоректального раку, але тільки якщо мова не йде про мутації BRAF (ЗОШ 0,73- 95% ДІ 0,64-0,83).

При цьому ризик колоректального раку з BRAF-мутаціями істотно не відрізнявся у людей, які застосовували аспірин, і у людей, які не користувалися цим засобом (ЗОШ 1,03- 95% ДІ 0,76-1,38). Для аналізу були взяті Дослідження здоров`я медсестер США і Дослідження здоров`я професіоналів охорони здоров`я США, де було проаналізовано 3 мільйони людино-років спостережень.


Доктор Чан і його колеги припустили, що «клітини раку з мутацією BRAF можуть бути менш чутливими до протипухлинному дії аспірину, ніж інші клітини».

Близько 40% з проаналізованих 3 мільйонів людино-років були пов`язані з використанням медпрацівниками аспірину в різних дозах. Всього за час дослідження було виявлене 1 226 випадків колоректального раку, з яких 182 супроводжувалися мутаціями BRAF.

У попередніх дослідженнях було доведено низька частота колоректального раку серед пацієнтів, які регулярно приймають аспірин (ЗОШ 0,77- 95% ДІ 0,68-0,77), навіть якщо ви додаєте в аналіз таких факторів, як вік, стать, куріння, сімейна історія , раціон харчування, вживання алкоголю, рухливість.

Як виявилося, для колоректального раку з мутаціями BRAF аспірин марний. В ході дослідження було виявлено навіть незначне підвищення ризику, а саме на 0,7 випадків на 100 тисяч людино-років (95% ДІ 0,3-1,7). Чан і колеги відзначають, що дозозалежний профілактичний ефект аспірину також справедливий тільки для раку без мутації BRAF.

Для пацієнтів, які приймали по 2-5 таблеток аспірину в тиждень, існував лише незначний тренд зниження ризику немутантів типів раку (ЗОШ 0,88- 95% ДІ 0,72-1,08). Для тих, хто приймав понад 14 таблеток аспірину в тиждень, ризик знижувався наполовину (ЗОШ 0,43- 95% ДІ 0,25-0,75 при Рlt 0,001).

Поділитися в соц мережах:

Cхоже