Видобуток сланцевого газу впливає на здоров`я наших дітей

Відео: Протест проти видобутку сланцевого газу в Донецьку!

Вчені зі Школи громадського здоров`я Піттсбурзького університету (США) підтвердили, що близькість проживання вагітних жінок до місць видобутку сланцевого газу асоціюється з низькою масою новонароджених.

Результати їх останнього дослідження днями з`явилися в онлайн-журналі PLOS ONE.

Для проведення свого аналізу вчені використовували медичну статистику, зібрану в трьох округах штату Пенсільванія.

Невтішні висновки авторів, які змогли здійснити свій проект за підтримки благодійної організації Heinz Endowments, говорять про те, що необхідно більш детально вивчити вплив видобутку сланцевого газу на здоров`я, перш ніж продовжувати впроваджувати цю практику по всьому світу.

«Наше дослідження - це одна з перших в штаті робота, яка підтверджує негативний вплив видобутку сланцевого газу на здоров`я новонароджених. Ці дані не можна ігнорувати і закинути в дальній кут. Ми бачимо чітку необхідність в проведенні подальших великих популяційних досліджень, які допоможуть краще уявити ціну такого видобутку для громадського здоров`я », - заявив доктор Брюс Пітт, автор проекту.

Видобуток сланцевого газу за допомогою технологій горизонтального буріння та гідророзриву пласта, або фрекінгу, набирає популярність серед американських газовидобувників, так як дана технологія дозволяє компаніям дістатися до раніше недоступних кишенях сланцевих порід. Якщо на території сланцевого родовища Марцеллус в Пенсільванії станом на 2007 рік було 44 місця видобутку, то в 2010 році їх кількість зросла до 2 864.

З приводу таких методів видобутку, як фрекінг, давно існують серйозні побоювання експертів, які вказують на результати останніх численних наукових робіт. Вони говорять про те, що потрапляння значної кількості вуглеводнів в повітря біля місць видобутку, а також високий рівень термогенного метану в водних джерелах можуть погано відбитися на здоров`я місцевого населення.

Незважаючи на всі ці питання до газовидобувних компаній, автори з подивом відзначили, що в даний час медичні дослідження в даній області Пенсільванського вченими майже не ведуться.

Тому група доктора Пітта самостійно зібрала дані про місця видобутку сланцевого газу в округах Батлер, Вашингтон і Уестморленд штату Пенсільванія за 2007-2010 роки, зіставивши їх зі статистикою акушерсько-гінекологічних відділень місцевих лікарень. У дослідження було включено в цілому більше 15 450 пологів. Автори умовно розділили жінок на чотири групи, в залежності від близькості проживання до місць видобутку сланцевого газу.

Аналіз показав, що у жінок, які проживали в радіусі менше 10 миль від таких місць, ризик народження дітей з низькою масою тіла для свого терміну гестації був на цілих 34% вище в порівнянні з тими, хто проживав на максимальному видаленні від таких ділянок. Результати залишалися значущими після додавання в аналіз таких факторів, як куріння, раса і рівень медичної допомоги.

«Що розвивається плід виключно чутливий до впливу забруднювачів навколишнього середовища. Нам відомо, що дрібні зважені в повітрі частки, вплив важких металів і бензолу, а також стрес у матері асоціюються з низькою масою новонароджених. Сьогодні ми бачимо ще один важливий фактор », - говорить доктор Пітт.

Місцеві дослідники вже давно говорять про те, що фрекінг руйнує екологію південно-західній частині Пенсільванії. Кислоти проникають в воду-численні летючі органічні сполуки (ЛОС), такі як толуол, етилбензол, ксилен, бензол, отруюють повітря сусідніх міст. Але гальмувати процес видобутку ніхто не має наміру.

Доктор Пітт зазначив: «Видобуток сланцевого газу динамічно розвивається, але це відбувається нерівномірно - в різних населених пунктах різний рівень впливу даного чинника на людей. Наше дослідження, звичайно, має цілий ряд обмежень, тому ми потребуємо проведенні більш масштабних робіт в майбутньому. Але на сьогодні зв`язок між близькістю проживання до місць видобутку сланцевого газу і низькою масою новонароджених виглядає значущою і дуже турбує нас ».
Поділитися в соц мережах:

Cхоже