Як вік батька впливає на здоров`я дитини

Відео: Вплив віку батька на зачаття дитини ..

Питання про вплив віку і способу життя батька на здоров`я дітей викликає чимало дискусій серед лікарів і домислів серед обивателів.

Тепер співробітники Медичного центру Університету Джорджтауна (США) дали на нього відповідь: епігенетичні порушення, які батьківські клітини накопичують через старіння і шкідливих звичок, підвищують ризик вроджених вад розвитку у дітей, онуків і правнуків.

На сторінках American Journal of Stem Cells вчені повідомляють, що батько й мати вносять істотний внесок в здоров`я своїх нащадків, і цей внесок залежить від таких «дрібниць», як навколишнє середовище, їх вік, професія, харчування, фізична активність і ін.

«Нам добре відомо про дієтологічних, гормональних і психологічних факторах, що впливають на дитину з боку матері. Від них залежить структура і функції органів, клітинна фізіологія і експресія генів в організмі ще не народженого малюка », - говорить доктор Джоанна Китлинський (Joanna Kitlinska), професор біохімії, молекулярної і клітинної біології Університету Джорджтауна.

За словами дослідниці, новим і несподіваним для багатьох результатом стало те, що спосіб життя, вік і стан клітин батька також дуже сильно позначаються на здоров`ї його нащадків. Епігенетичні зміни в його хромосомах можуть впливати на долю кількох поколінь, поки не розчиняться в століттях.

Наприклад, у новонародженого цілком можливий фетальний алкогольний синдром (ФАС), навіть якщо спиртне вживав тільки батько, а мати ніколи не доторкалася до чарки. За даними вчених, до 75% дітей з цим страшним діагнозом народилися від батьків-алкоголіків, що вже побічно доводить їх висновки.

Звіт дослідників спирається на величезний, накопичений за десятки років масив даних, як по людині, так і по тваринах. Всі ці дані підтверджують зв`язок між здоров`ям батька і епігенетичними порушеннями в хромосомах його дітей і наступних поколінь.

Нижче наведені деякі висновки американських учених:


• Чим старше батько, тим вище ймовірність шизофренії, розладів аутистичного спектру і вроджених вад розвитку у його дітей
• Здорове і помірне харчування батька в дитячі роки (!) Асоціюється з низькою ймовірністю серцево-судинних захворювань і смертності у його дітей і онуків
• Ожиріння у батька пов`язано з великими розмірами жирових клітин у дітей, а також з негативними змінами обміну речовин, підвищеним ризиком діабету, ожиріння і раку мозку
• Високий рівень психологічного стресу у батька збільшує ймовірність народження дітей з різноманітними поведінковими відхиленнями, в тому числі агресією
• Вживання алкоголю батьком асоціюється з низькою масою новонароджених, істотним зменшенням обсягу головного мозку і когнітивними порушеннями

«Це нове поле для досліджень - вивчення батьківських епігенетичних особливостей для прогнозування здоров`я дитини. Щоб дійсно добре розуміти вплив епігенетики нам належить розглянути безліч батьківських і материнських генів, в тому числі ізольовано », - сказала професор Китлинський.
Поділитися в соц мережах:

Cхоже