Як підлітки шукають інформацію про здоров`я в інтернеті?

Відео: ІВАНГАЯ ШУКАЮТЬ

Вчені з Північно-Західного університету в Еванстоні (Іллінойс, США) повідомляють, що більшість підлітків шукає в інтернеті інформацію про статеве дозрівання, наркотики, секс і депресії.

Проте, підлітки, як і раніше часто звертаються до батьків, коли мова йде про питання здоров`я.

«Ми виявили кілька дивних фактів. Часто ми чуємо в ЗМІ, що в інтернеті діти займаються всякими непотрібними речами. Але насправді наші підлітки дуже активно використовують інтернет для пошуку відповідей на важливі життєві питання, в тому числі про власне здоров`я і здоров`я близьких. Наше дослідження підтверджує, що дуже важливо створювати і підтримувати джерела корисної, грамотної і доступної медичної інформації в мережі », - говорить автор роботи Елен Вартелла (Ellen Wartella), директор Північно-Західного центру інформації і розвитку людини.

Співробітники її центру опитали 1156 американських підлітків у віці 13-18 років. Вони встановили, що, хоча 84% підлітків використовують інтернет для пошуку інформації про здоров`я, тільки 12% з них вважають за можливе ділитися своїми медичними проблемами в соціальних мережах, таких як Facebook.

Близько 21% підлітків кажуть, що вони завантажують мобільні медичні програми.

Ще 32% респондентів вважають, що медична інформація, яку вони знайшли в інтернеті, дійсно сприяла змінам у їх поведінці і способі життя. Найбільш часті приклади таких змін: обмеження споживання солодких напоїв, перехід на рослинну їжу і фізичні вправи для боротьби із зайвими фунтами і депресією.

Незважаючи на горезвісну зосередженість сучасних підлітків на віртуальному світі, американські тінейджери все ще довіряють батькам в питаннях свого здоров`я:

  • 55% говорять, що вони отримують «багато» корисних відомостей від батьків
  • 32% говорять, що вони отримують «порівнянне» кількість інформації в школі
  • 29% вважають, що медичні працівники дають їм «багато» цінних відомостей про здоров`я
  • 25% відповіли, що головним джерелом знань про здоров`я вважають саме інтернет

Відео: СМЕРТЬ ПІДЛІТКА У Пермі ПОПАЛА В ОБ`ЄКТИВ ВІДЕОКАМЕРИ


Спеціальні медичні веб-сайти, такі як WedMD або MedicineNet, є джерелом інформації для 31% опитаних підлітків, далі за популярністю йдуть YouTube (20%), Yahoo (11%), Facebook (9%) і Twitter (4%).

Інформація про здоров`я для домашніх завдань

Читачі після прочитання першого абзацу нашої статті могли помітити, що американські підлітки, серед іншого, багато уваги приділяють пошуку запитань про наркотики.

Вчені не схильні розглядати це як свідчення небезпечного явища: вони говорять, що 53% тінейджерів шукають медичні статті заради виконання домашніх завдань, в тому числі про шкоду наркотиків і небезпечному сексуальній поведінці. Для порівняння, тільки 33% шукають в мережі власні медичні проблеми і симптоми.

Нижче перераховані основні теми, що цікавлять підлітків в інтернеті:
  • Фітнес / вправи (42%)
  • Дієта / харчування (36%)
  • Стрес і здоров`я (19%)
  • Венеричні хвороби і ЗПСШ (18%)
  • Статеве дозрівання (18%)
  • Депресія (16%)
  • Сон (16%)

Відео: Як заробити гроші в Інтернеті - додатковий заробіток у вільний час, робота на дому 2017


Те, що дослідники називають «негативною інформацією про здоров`я», насправді, підлітки шукають рідко. Хоча 27% респондентів грають в онлайн-ігри з рекламою алкоголю, а 25% читають статті про тютюновій продукції тільки 4% зізнаються, що бачать таку інформацію часто, а 23% кажуть, що це було 1-2 рази.

Дослідники вважають, що отримані результати повинні дуже сильно допомогти онлайн-ресурсів, які присвячені питанням медицини і здоров`я. Наприклад, половина респондентів говорить, що вони зазвичай клікають на першу зверху посилання в пошуковій системі, після чого далі не йдуть. Що буде приховано за цим рядком, то і потрапить в незрілі уми підростаючого покоління.

Крім того, американські підлітки схильні довіряти доменів .edu (37%) і .com (14%). Тільки 8% підлітків користуються медичними сайтами, які спеціально створені для їх вікової групи, тобто більшість вважає наведену в них інформацію недостатньо повної або відвертою.
Поділитися в соц мережах:

Cхоже