Шкільні знущання небезпечні для фізичного здоров`я дітей

Відео: 5 шокуючих ВИПАДКІВ знущання над людьми ч.2

Дослідження американських медиків попереджає про небезпеку цькування дітей в школі, викликає більш серйозні порушення здоров`я, ніж вважалося раніше.

Коли учні стають жертвами знущань з боку однокласників, у них з`являються не тільки психологічні проблеми.

Часто страждає і фізичне здоров`я учнів. Лікарі закликають до прийняття заходів щодо своєчасної та ефективної захисту школярів від такого впливу.

Жертви часто безсилі і самотні

Знущання в колективі і їх наслідки все частіше стають предметом обговорення медиків. У такі ситуації потрапляють не тільки дорослі. Особливо сильно страждають діти, наприклад, в школі.

Коли цілий клас об`єднується і починає тероризувати однокласника, жертва зовсім безсила. Такі підлітки часто занадто залякані, щоб довіритися батькам або вчителям і попросити допомоги. Американські педіатри вивчили, який вплив на їх здоров`я може надати тривалий терор однолітків.

Шкоди фізичному здоров`ю

Лаура Богарт і її колеги з Дитячої лікарні Бостона досліджували 4000 дітей з п`ятого по десятий клас. Весь цей час лікарі регулярно розпитували учнів про психічному і фізичному стані і з`ясовували, наскільки вони страждають в школі від знущань. Вчені вперше звернули особливу увагу на зростання наслідків безперервно триваючої цькування.

Результати показали, що тривалі знущання завдають серйозної шкоди загальному стану здоров`я дитини.

Ці негативні наслідки накопичуються, і з часом як психічний, так і фізичний стан дитини може погіршуватися. Починається депресія і втрачається впевненості в собі. При певних обставинах ці ознаки можуть проявитися через багато років.

Тривалий терор в школі викликав у деяких учасників дослідження зростання фізичних проблем, наприклад, в спорті і навіть під час ходьби або бігу. Найбільш плачевний стан був у тих, над ким знущалися перед початком дослідження і кого продовжували третирувати в період спостережень. Не має значення, в якому віці починаються такі відносини з однокласниками. Вирішальним фактором є лише одне: чим довше тривають глузування і залякування, тим гірше для тих, хто їм піддається.

попередження лікарів

Грунтуючись на цих результатах, дослідники закликають до підключення більш інтенсивних програм розпізнавання знущань в школі. Чим швидше буде зупинено цькування дитини, тим нижча ймовірність того, що у нього пізніше надовго буде порушено здоров`я.

Жертви шкільного третирування повинні бути згодом під контролем, щоб легше було виявити і усунути можливі негативні наслідки.

Медики закликають до проведення додаткових досліджень з метою клінічної перевірки ефективності програм допомоги та лікування. Вони підкреслюють, що не існує підходу до боротьби зі знущаннями, який годився б для всіх. Кожен випадок має розглядатися індивідуально. Але, якщо вчителі, батьки і лікарі будуть застосовувати доступні і перевірені методи, вони підтримають тих, хто допомагає дітям впоратися з цією серйозною проблемою.
Поділитися в соц мережах:

Cхоже