Дефіцит вітаміну d скорочує життя

Відео: Про дефіцит вітаміну D

В останні місяці розгорілися палкі суперечки навколо вітаміну D.

Одні дослідження показали, що високий рівень вітаміну D корисний для нашого здоров`я, в той час як інші роботи не виявлено вагомих доказів користі цього вітаміну для здоров`я.

Тепер вчені зі Школи медицини Університету Каліфорнії в Сан-Дієго прийшли до висновку, що дефіцит вітаміну D може приводити до ранньої смерті.

Вітамін D - це жиророзчинний вітамін, який допомагає засвоєнню кальцію і фосфору кістками, а також необхідний для клітинного «спілкування» і зміцнення імунної системи людини.

Дослідники тривалий час пов`язували дефіцит вітаміну D з погіршенням здоров`я кісткової системи. 3 роки тому в Інституті медицини США (US IOM) зробили висновок, що дефіцит вітаміну D небезпечний через ослаблення кісток і значного ризику переломів.

Але проблеми зі здоров`ям, пов`язані з нестачею вітаміну D, на цьому не закінчуються. У минулому році видання Medical News Today повідомляло про дослідження, проведене співробітниками Університету Кентуккі (США). Тоді вчені з`ясували, що дефіцит вітаміну D може пошкоджувати мозок. А зовсім недавно вчені встановили, то низький рівень вітаміну D у матері до 26-го тижня вагітності підвищує ризик прееклампсії.

В ході останнього дослідження, результати якого опубліковані в American Journal of Public Health, команда з UC-San Diego спробувала з`ясувати, як дефіцит вітаміну D впливає на смертність.

Брак вітаміну D подвоює ризик передчасної смерті

Вчені провели системний огляд 32 досліджень, які вивчали вплив вітаміну D на смертність. Ці дослідження охоплювали 566 583 учасника з 14 країн, включно зі Сполученими Штатами. Середній вік учасників становив 55 років. У всіх учасників аналізували рівень основного метаболіту - 25-гидроксивитамина D.

Результати показали, що учасники з низьким рівнем 25-гидроксивитамина D в крові мали вдвічі більший ризик передчасної смерті в порівнянні з тими, хто мав нормальний або високий рівень цього метаболіту. Рівень, який асоціювався з підвищеним ризиком передчасної смерті - це 30 нг / мл. Дослідження показують, що сьогодні 2/3 американців мають показники нижче цього порога.

Згідно з рекомендаціями Національного інституту здоров`я США, діти і дорослі у віці від 1 до 70 років повинні отримувати по 600 МО (міжнародних одиниць) вітаміну D щодня, а літні люди старше 70 років - по 400 МО в день.

Співавтор дослідження Хізер Хоффліч (Heather Hofflich), професор відділення медицини Школи медицини UC-San Diego каже: «Це дослідження має дати медичному співтовариству чіткий сигнал, що вітамін D безпечний, і навіть корисний, якщо застосовувати його в дозах до 4 000 МО в день ».

У той же час вона додає, що пацієнти повинні щороку перевіряти свій рівень 25-гидроксивитамина D і консультуватися зі своїм лікарем щодо подальшого прийому харчових добавок з цим вітаміном.

Не всі дослідники так оптимістично ставляться до підвищеного споживання вітаміну D. На початку цього року авторитетне медичне видання BMJ розповідало про двох наукових роботах, автори яких припустили, що «немає чітких свідчень» користі вітаміну D для здоров`я.

Інше дослідження, опубліковане в січні в The Lancet Diabetes & Endocrinology, поставило під питання користь вітаміну D після систематичного огляду 40 рандомізованих контрольованих досліджень. Автори не змогли підтвердити ефективність цього вітаміну для профілактики інфаркту міокарда, інсульту, раку і переломів кісток.

Автор цієї роботи доктор Марк Болланд (Mark Bolland) з Оклендського університету (Нова Зеландія) підсумував: «Наш головний висновок у тому, що якщо ви в іншому здорові і активні, то, швидше за все, ви отримуєте достатньо сонячного світла для адекватної вироблення власного вітаміну D і не потребуєте в прийомі харчових добавок ».
Поділитися в соц мережах:

Cхоже