Грецький кави може бути ключем до довголіття

Відео: Чарівний Напій Молодості і довголіття! Що від вас приховують?

Ключ до довголіття може бути простіше, ніж думали вчені - це, можливо, всього лише чашка «правильного» кави вранці.

Дослідження показали, що грецький кава може покращувати стан серцево-судинної системи і збільшувати тривалість життя.

Результати цікавою наукової роботи були опубліковані у виданні «Vascular Medicine».

Спостереження проводилося на грецькому острові Ікарія, мешканці якого можуть похвалитися найбільшою тривалістю життя на планеті.

Вчені прагнули розгадати секрет такого довголіття остров`ян. За статистикою, близько 0,1% європейців живуть довше 90 років. Але на острові Ікарія цей показник в десять разів більше - понад 1%.

Доктор Герасімос Сіасос, професор Медичної школи при Університеті Афін, спробував разом зі своїми колегами вивчити вплив грецької кави на здоров`я місцевих жителів.

Почнемо з самого початку. Внутрішню поверхню наших кровоносних судин вистилає особливий клітинний шар - ендотелій. На його стан впливають багато факторів, включаючи старіння, спосіб життя і дієту. Дослідники сфокусувалися на каву з-за того що ранні роботи вже довели, що цей напій в помірних кількостях зменшує ризик захворювань коронарних артерій (CAD). Вони припустили, що кава благотворно впливає на стан ендотелію артерій.

Кава взагалі корисний для здоров`я з багатьох причин. Нагадаємо, що ще в 2009 році західні журнали писали про те, що високі дози чаю і кави, в тому числі кава без кофеїну, пов`язані зі зниженням ризику цукрового діабету.

Дослідники набрали групу з 142 добровольців з острова Ікарія (71 чоловік і 71 жінка), вік яких перевищував 65 років. Ці добровольці прожили на острові все своє життя. Вчені провели аналіз, використовуючи дані медичного огляду і спеціальні опитувальники, в яких жителі повідомляли про свій спосіб життя, вживанні кави, медичні проблеми і ін.

Були вивчені всі види кави, які вживали учасники. Не дивно, що понад 87% добровольців щодня пили грецький кава, популярний в цих місцях. Учасники, які вважали за краще саме його, мали кращі показники функцій ендотелію судин, ніж прихильники інших видів кави.

Навіть у добровольців з гіпертонічною хворобою грецький кава асоціювався з кращого ендотеліальної функцією. Помірний прийом цього напою, судячи з усього, не супроводжується негативними наслідками для судин.

Доктор Герасімос Сіасос прийшов до висновку: «Грецький кави, який містить помірну кількість кофеїну і особливо багатий на поліфеноли і антиоксиданти, може мати велику користь для здоров`я, ніж інші кавові напої».

Це дослідження дало нові докази зв`язку між здоров`ям серцево-судинної системи і правильним харчуванням. Оскільки споживання кави дуже популярно, навіть невеликий вплив одного з видів цього напою може мати величезне значення для громадського здоров`я в масштабах всього світу.

Поділитися в соц мережах:

Cхоже