Енергетичні напої і нездорові звички у підлітків

Відео: Енергетики смерть підлітка

Дослідження, проведене співробітниками Університету Міннесоти і Університету Дьюка в Даремі (Північна Кароліна), виявило зв`язок між щотижневим споживанням спортивних і енергетичних напоїв з високим споживанням інших солодких напоїв, тютюнопалінням та використанням електронних медіа у підлітків.

Великий вміст цукру і кофеїну в спортивних і енергетичних напоях - це привід для занепокоєння професіоналів охорони здоров`я США в останні кілька років.

Національні дані свідчать, що, незважаючи на намітилося падіння споживання фруктових напоїв, споживання спортивних і енергетичних напоїв американськими підлітками за останній час потроїлася.

Нове дослідження, звіт про який був представлений в журналі Journal of Nutrition Education and Behavior, охоплювало 2 793 підлітка з 20 громадських шкіл мегаполісу Міннеаполіс / Сент-Пол. Дані збиралися в 2009-2010 навчальному році.

Учні повідомляли про свій зріст, вагу, частоту вживання спортивних і енергетичних напоїв, сніданках, фізичної активності, часу за переглядом ТБ і відеоіграми, а також про куріння.

Незважаючи на те, що спортивні напої були створені для людей, які ведуть фізично активний спосіб життя, дослідники виявили, що споживання цих напоїв у американських підлітків пов`язано з нездоровим поведінкою і сидячим способом життя.

Вчені довели зв`язок між курінням, надмірним споживанням цукру, тривалим сидінням за відеоіграми і щотижневим споживанням спортивних і енергетичних напоїв. Загалом, всі шкідливі фактори «в одному флаконі».

Провідний автор дослідження доктор Ніколь Ларсон (NicoleLarson), співробітниця відділення епідеміології та здоров`я спільноти Школи громадського здоров`я при Університеті Міннесоти, каже: «Серед хлопчиків щотижневе споживання спортивних напоїв асоціюється з тривалим переглядом ТБ. Хлопчики, регулярно п`ють такі напої, проводять в середньому 1 додаткова година за екраном в тиждень в порівнянні з тими, хто «балується» енергетиками рідше одного разу на тиждень ».

Крім того, такі підлітки проводять додатково по 4 години на тиждень за відеоіграми. Доктор Ларсон і її команда кажуть, що це викликає велику тривогу і наголошує на важливості здійснення інших досліджень, які повинні знайти здорові і безпечні альтернативи таким напоям.

Яка позиція влади?

Позиція Американської академії педіатрії (AAP) полягає в тому, що спортивні напої повинні вживати тільки дорослі люди, які займаються тривалої та інтенсивної фізичної активністю. У ААР вважають, що енергетичні напої не повинні продаватися підліткам, оскільки вони не приносять ніякої користі для їх здоров`я, а тільки збільшують ризик надмірної стимуляції нервової системи.

Раніше в цьому році Центр по контролю і профілактиці захворювань США заявляв, що зараз 73% американських дітей вживають кофеїн на щоденній основі. ЦКЗ США також повідомляв, що 20% підлітків, які вживають енергетичні напої, вірять в їх безпеку для здоров`я.

Недавнє дослідження, проведене в Університеті Айови, припустило, що в неправильному сприйнятті і ставленні до таких напоїв може бути винна їх нинішня маркування. Сучасні вимоги Адміністрації харчових продуктів і лікарських засобів США (FDA) не передбачають попереджень про наявність кофеїну та інших шкідливих стимуляторів на етикетках таких продуктів.

У той же час сама FDA запевняє, що споживання до 400 мг кофеїну на добу не асоціюється з негативними ефектами для здоров`я дорослих. Але Адміністрація не дає ніяких рекомендацій щодо безпечного споживання кофеїну для дітей і підлітків.
Поділитися в соц мережах:

Cхоже