Користь гарбуза для здоров`я

Відео: Масло гарбуза рецепти найкорисніші для здоров`я масла

Дивно, але багато американців знають гарбуз тільки як незмінний атрибут Хелловіна, в якому можна вирізати отвори і встановлювати свічки, хоча деякі види гарбуза родом з самої Америки.

Але місцеві дієтологи кажуть, що гарбуз - це виключно корисний продукт, який більшість їхніх співвітчизників марно недооцінюють.

Гарбуз дуже насичена вітамінами, мінералами та іншими нутрієнтами, але містить на диво мало калорій.

Є дуже багато креативних способів урізноманітнити свій раціон за допомогою гарбуза - різні десерти, супи, салати, пресерви, і навіть замінник звичного масла.

Харчова цінність гарбуза

Згідно з інформацією Національної бази даних нутрієнтів USDA, одна чашка подрібненої вареної гарбуза містить 49 ккал енергії, 1,76 г протеїнів, 0,17 г жирів, 12 г вуглеводів (включаючи 2,7 г харчових волокон і 5,1 г цукру).

Вживання однієї чашки вареної або консервованої гарбуза дає дорослій людині 100% добової норми вітаміну А, 20% добової норми вітаміну С, більше 10% норми вітаміну Е по 5% тіаміну (В1), піридоксину (В6), фолату (В9), пантотенової кислоти (В5), ніацину, заліза, магнію і фосфору. Гарбуз також дає невелику кількість рибофлавіну (В2), калію, міді, марганцю.

Зрозуміло, вживання свіжого гарбуза або її самостійне приготування принесе найбільше користі, але для сучасного міського людини цілком підійде і консервований продукт.

Можлива користь гарбуза для здоров`я

Гарбуз - добре відоме джерело бета-каротину, потужного антиоксиданту. Саме бета-каротин надає овочу оранжеве забарвлення. Бета-каротин в організмі людини трансформується в вітамін А. Вживання багатих бета-каротином продуктів може знижувати ризик деяких типів раку, уповільнювати старіння організму, і навіть захищати від астми і захворювань серця.

1. Серце і калій

Гарбуз надзвичайно корисна для серцево-судинної системи. Харчові волокна, калій і вітамін С підтримують здоров`я серця. Адекватне вживання калію, поряд з обмеженням натрію, необхідно при лікуванні артеріальної гіпертензії (високого тиску). Є й інші цінні джерела калію для серця: апельсини, томати, канталупа, ананаси, шпинат і банани.

Дослідження показують, що підвищене вживання калію асоціюється зі зменшенням ризику інсульту, а також запобігає формуванню ниркових каменів, допомагає зберегти мінеральну щільність кісток і м`язову масу.

2. Онкозахворювання

Рак простати - це приклад онкозахворювання, при якому дієта з високим вмістом бета-каротину особливо корисна. Принаймні, про це заявляють співробітники Гарвардської школи громадського здоров`я (США). Також бета-каротин, за даними японських дослідників, знижує ризик розвитку раку товстого кишечника.

3. Здорові очі

Антиоксиданти вітамін С, вітамін Е і бета-каротин (всі вони містяться в гарбузі) підтримують зір і запобігають дегенеративні зміни. Дієта, багата фруктами будь-яких видів (3 і більше страв в день) зменшує ризик виникнення, а також уповільнює розвиток вже наявної вікової макулярної дегенерації.

4. Фертильність

Для жінок дітородного віку особливо корисно вживання багатих на залізо рослин - шпинату, бобів, гарбуза, томатів. За даними вчених Гарвардської школи медицини, ці продукти корисні для жіночої дітородної функції. Бета-каротин є надзвичайно важливим в період вагітності і лактації.

5. Імунна система

Природні джерела вітаміну С і бета-каротину здатні посилювати імунний захист організму, особливо якщо вживати їх в складі комплексної, різноманітної дієти.

6. Доброякісна гіперплазія простати

При доброякісної гіперплазії передміхурової залози (ДГПЗ) в деяких країнах рекомендують застосовувати гарбузове насіння - справжнє джерело цінних фитонутриентов, який за своїм складом має мало спільного з м`якоттю гарбуза.

7. Глистові інвазії

У ряді країн гарбузове насіння здавна використовуються як глистогінний кошти, але для цього потрібна особлива схема прийому. Сучасні антигельмінтні препарати істотно перевершують по ефективності це засіб.

Можливі ризики для здоров`я

В цілому, гарбуз вважається дуже безпечним продуктом. Але є окремі відомості, що дуже великі кількості цього продукту викликають проблеми з еякуляцією у чоловіків. Крім того, деякі експерти не рекомендують вживати занадто багато гарбуза під час вагітності.

Американські вчені відзначають, що дієта з великою кількістю гарбуза погано поєднується з препаратами літію. Вона може привести до підвищення концентрації літію в організмі і виникнення серйозних побічних ефектів.
Поділитися в соц мережах:

Cхоже