Вплив вітаміну а на здоров`я новонароджених

Відео: Корисний вітамін А або прекрасне здоров`я

Вплив вітаміну А на здоров`я новонароджених практично не вивчено, але фахівці з харчування з Університету штату Пенсільванія недавно опублікували два звіти, які можуть пролити світло на це питання.

Після годування новонароджених щурят добавками з вітаміном А дослідники виявили, що цей вітамін швидко розподіляється по організму тварин, досягаючи значних концентрацій не тільки в печінці, але і в інших тканинах.

У дорослих гризунів прийом вітаміну А, як правило, призводить до істотного накопичення тільки в печінці.

Дослідники знають, що вітамін А дуже важливий для розвитку і росту плода, а також для дітей будь-якого віку. Але роль вітаміну А в неонатальний період залишається білою плямою в науці. Перед появою дитини на світ запаси вітаміну А, які були накопичені в пренатальний період, практично виснажуються, і потрібно адекватне його надходження ззовні. Тому в країнах, що розвиваються у маленьких дітей дуже часто відзначається дефіцит вітаміну А.

«Всесвітня організація охорони здоров`я рекомендує призначати добавки з вітаміном А дітям, які живуть в бідних країнах. Призначення високих доз вітаміну А дітям від 6 місяців до 5 років призводить до зменшення дитячої смертності на цілих 23%. Проте, дані про застосування вітаміну А у дітей молодше 6 місяців не було », - пише дослідниця Кетрін Росс (Catharine Ross), професор дієтології Університету штату Пенсільванія.

Доктор Росс і її колеги вивчили вплив вітаміну А на організм щурят до 2-тижневого віку, оскільки в цей період їх організм дуже схожий на організм дітей молодше 6 місяців. Половина щурят отримувала вітамін А, а друга група служила для контролю.

Вчені вимірювали метаболізм вітаміну А у тварин, порівнюючи концентрацію продуктів обміну в різних органах і тканинах. Ретинол, який є основною формою вітаміну А, що не розщеплюється відразу, а легко розподілявся по тканинах тварин. При прийомі вітаміну А в легенях, кишечнику та інших тканинах відзначається високий рівень хіломікронів з ретинолової ефіром - іншої форми вітаміну А, яку засвоює організм. Такі дані наводять Росс і її колеги в Journal of Lipid Research.

Вони кажуть, що висока здатність організму новонароджених захоплювати і засвоювати прийнятий вітамін А - це пристосувальний механізм. Адже у новонародженого майже немає своїх запасів цього вітаміну, і дуже важливо повністю засвоїти все, що надійде з їжею.

«Це дослідження дає нам базове розуміння того, як відбувається обмін вітаміну А у людини. Розуміючи потребу новонароджених дітей в поживних речовинах, ми зможемо розробити більш досконалі рекомендації для профілактики дитячої смертності, особливо в країнах, що розвиваються », - підсумували вчені.

Над цією роботою разом з Росс працювали Libo Tan, випускник факультету дієтології Університету штату Пенсільванія- Amanda Wray, дослідник-технолог, а також професор дієтології Michael H. Green.
Поділитися в соц мережах:

Cхоже