Харчування дітей: інтерв`ю з дієтологом джесікою леманн

Відео: Наталія Таран про вплив харчування на розвиток дітей + слайди

Доктор Джессіка Леманн, американський дієтолог

Перейшовши з фінансового сектора в сферу краси і здоров`я, дієтолог Джессіка Леманн (Jessica Lehmann, RD) знайшла своє справжнє покликання.

Виношуючи свого первістка, Джессіка була зарахована в програму Masters. А через кілька років, будучи матір`ю трьох дітей, вона стає сертифікованим дієтологом.

Сьогодні Джессіка консультує тисячі американських сімей з питань раціонального харчування, а також викладає диетологию в медичному коледжі і володіє своїм веб-сайтом.

У нашому сьогоднішньому інтерв`ю доктор Леманн поділиться з вами корисними порадами, що стосуються харчування дітей і підлітків.

- Ви зайнята жінка, працююча мама трьох хлопчиків, молодшому з яких ще не виповнилося й року. Як вам вдається поєднувати кар`єру дієтолога і домашні обов`язки?

- Балансувати між роботою і сім`єю може бути важкою справою, але воно коштує кожного вашого зусилля. Заняття на медичному факультеті та написання статей не завадили мені бути щасливою мамою.

Це дуже здорово, коли кожен день ти встигаєш зробити багато, після чого ти засинаєш з почуттям, що час минув не марно. Звичайно, не кожен такий день дається просто і йде так, як було заплановано. Але це в порядку речей. По крайней мере, я не відчуваю почуття провини за бездарно втрачений час.

Потрібна організованість і самодисципліна, багато речей слід планувати наперед. Я пишу списки потрібних справ і відзначаю пріоритетні, після чого залишається тільки працювати. На щастя, мій чоловік дуже допомагає мені.

- Розкажіть, як ви потрапили в сферу дієтології?

- Я завжди цікавилася харчуванням і здоров`ям. Я виросла в родині, яка дуже любить поїсти. Після повноліття я переїхала в Нью-Йорк, де у мене почалися проблеми з алергією і зайвою вагою. Я намагалася зрозуміти, що зі мною не так, і цей інтерес в результаті привів мене в сферу дієтології.

Як сертифікований дієтолог, я постійно займаюся зв`язками між харчуванням і станом організму. Сьогодні я добре розумію багато помилок свого харчування в молодості. Я чітко усвідомлюю, що натуральні, переважно рослинні продукти дуже корисні для організму, я намагаюся вживати більше клітковини, повноцінних білків і незамінних жирних кислот.

- Що вам найбільше подобається у вашій професії?

- Найголовніше, що я реально допомагаю людям поліпшити їх здоров`я і якість життя за допомогою правильного харчування. Тільки подумайте: якщо людина їсть тричі на день, то щороку перед ним з`являється понад 1000 шансів дати щось хороше свого організму. Саме так слід розглядати кожен сніданок, обід і вечерю - як шанс принести користь самому собі, а не просто як необхідність набити шлунок.

По-друге, я викладаю диетологию студентам коледжу, майбутнім дієтологів, медсестрам, лікарям і просто батькам. Я можу донести до їх умов важливість правильного харчування, можу закласти основи здоров`я цілим поколінням. Це дійсно надихає.

По-третє, як мама і як професійний дієтолог я можу стежити за тим, щоб моя сім`я харчувалася збалансовано. Мої знання допомагають дбати про дітей і прищеплювати їм корисні звички. Харчування - це основа краси і здоров`я для всіх.

- Більшість з нас прекрасно розуміє, що харчуватися потрібно правильно. Але нам просто не вистачає сили волі, щоб робити це. Що б ви запропонували звичайному здоровій людині, яка бажає змінити життя на краще?

- У мене є три простих початкових ради для кожного, хто хоче правильно харчуватися:
  • Додайте по два рослинних страви до сніданку, обіду і вечері. Кожна така порція повинна бути розміром з ваш кулак. Це може бути велике яблуко, чашка салату і т.д. Введення овочів і фруктів в раціон дасть вам незамінні речовини: клітковину, вітаміни, мінерали, різноманітні біофлавоноїди і антиоксиданти. Зазначеної кількості для початку достатньо.
  • Навчіться аналізувати свою дієту. Це можна зробити двома способами: 1) Ведіть журнал, де будете перераховувати все, що їсте і п`єте. 2) Обзаведіться комп`ютерною програмою, яка буде аналізувати ці дані і давати рекомендації (на зразок SuperTracker). Програми такого роду вимагають ввести особисті параметри (зріст, вага, вік, стать, рівень активності, особливі стану), і потім по ним створюють особисто для вас перелік дієтологічних рекомендацій.
  • Вживайте натуральне. Це дуже важливий момент! Ви повинні звести до мінімуму вміст у вашому раціоні перероблених продуктів (ковбаса, паштети, консерви і ін.), А основу раціону повинні складати натуральні продукти без всякого роду хімічних добавок. Наприклад, замість магазинного апельсинового соку очистіть собі звичайний апельсин, а замість палиці ковбаси приготуйте будинку шматочок справжнього свіжого м`яса.

Відео: Зниження ваги

- Деякі батьки годують своїх дітей нездоровою їжею тільки тому, що це зручно. Зручно не варити суп, зручно не битися з примхливим чадом за кожну тарілку цього супу. Що б ви порадили батькам?

- Я повністю розумію, що сучасні батьки мають мало часу і що це зручно. Я рекомендую вам спланувати меню дитини, скажімо, на тиждень вперед. Спробуйте, коли з`являється час, готувати страви заздалегідь і залишати їжу в холодильнику.

Щоб в будь-який момент приготувати смачне і корисне блюдо, запасіться всім необхідним. Тримайте вдома набір простих і поживних продуктів, таких як яйця, консервована квасоля, заморожені овочі, курятина, риба та ін. Особисто я часто готую коричневий рис і смузі, які поділяю на невеликі, легко розморожувати порції, і ставлю їх в морозильник.

Іншими словами, ви повинні поєднати зручність для себе і користь для дитини. Діти не повинні страждати через дефіцит вашого часу.

- Назвіть деякі типові страви, які ви готуєте у себе вдома?

-  Я готую салати з макаронами і овочами, тушковану курку з овочами і рисом, боби з соусом сальса, домашню піцу. Коли мої діти дуже просять щось на зразок курячих Наггетс або рибних паличок, я намагаюся збалансувати їх овочами та фруктами.

До речі, овочі найкраще давати дітям в той момент, коли вони втомилися і зголодніли. Поки мої хлопчики грають, я ставлю на стіл блюдо зі свіжими овочами, і вони можуть з користю перекусити в очікуванні обіду.

- Ваші діти завжди їдять те, що ви їм пропонуєте? Якщо немає, то як ви з ними боретеся?

- Ну, двоє з них зазвичай із задоволенням з`їдають те, що я пропоную. Третій більш примхливий і перебирає.

Я завжди пропоную їм різноманітність, щоб діти знайомилися з новими продуктами і вибирали собі до смаку з найкращого і самого корисного. Просто я роблю так, що в моєму будинку завжди присутній великий вибір саме корисних продуктів, і діти беруть те, що їм подобається.

Давати вибір - це дійсно важливо. Якщо дитина до сліз не хоче їсти вівсянку - не змушуйте його, знайдіть гідну заміну. Насильно скармливая йому вівсянку, ви не досягнете нічого хорошого, але зіпсуєте дитині нервову систему і виробите стійку відразу до корисного страви на багато років вперед.

Взагалі, я рекомендую всім батькам почитати книгу Еллін Сеттер (Ellyn Satter) «Моя дитина: харчування з любов`ю і здоровим глуздом».

- Для деяких заходів, таких як похід на природу, батькам доводиться заготовляти напої та їжу для групи. Багато беруть фруктові соки, печиво і чіпси. Чи припустимо це? Як найкраще нагодувати дітей в таких походах?

- Фруктові соки і чіпси - це порожні калорії. У соку може бути трохи вітаміну С, але там недостатньо нутрієнтів для дитини. Чіпси містять багато натрію і мало клітковини. Печиво - це цукор і зайві жири. Здоровою альтернативою була б чиста вода і пакет з фруктами.

- Скільки солодкої води можна вживати дітям 6-10 років без очевидної шкоди?

- Я не хочу бути категоричною і говорити про конкретні кількостях. Але особисто я б попрацювала над тим, щоб моя дитина взагалі відмовився від солодких напоїв на користь чогось більш безпечного. Це може бути фруктовий смузі, йогурт, нежирне молоко, свіжоприготований сік.

- Мій 6-річний син обожнює свіжу моркву, він є її кожен день. Досить цього або ж потрібно давати інші овочі?

- Морква - це дійсно відмінний продукт, і дуже здорово, що ваш син її їсть. Але вам слід пам`ятати, що нашому організму потрібні овочі та фрукти з різним фітохімічним складом, які зазвичай відрізняються за кольором. У моркві міститься багато бета-каротину, в томатах багато лікопіну, в смородині - маса аскорбінової кислоти і т.д.

Щоб запропонувати дитині щось нове, почніть з овочів, які схожі на його улюблену морква - це ріпа, буряк, пастернак, солодка картопля. Було б непогано запропонувати блюдо, що складається з суміші моркви з іншими овочами і фруктами (наприклад, з тертим яблуком).

Різноманітність - це ключ до здорового харчування!
Поділитися в соц мережах:

Cхоже