Детоксикація і здоров`я печінки: інтерв`ю з сандрою кабот

Відео: Сироедческій Криз (чистка). Як пережити?

Доктор Сандра Кабот, відомий лікар-дієтолог і натуропат

Доктор Сандра Кабот (Sandra Cabot) - відомий лікар-дієтолог і натуропат, виконавчий директор Австралійської жіночої медико-консультативної служби.

Ця служба була заснована в 1982 році для інформаційної допомоги людям з усього світу по телефону і інтернету.

Доктор Кабот закінчила з відзнакою медичний факультет Університету Аделаїди в 1975 році, і займається медициною вже більше 40 років.

У першій половині 1980-х років на протязі півроку працювала волонтером в лікарні Леймана, найбільшої місіонерської лікарні на півночі Індії.

Пізніше доктор Кабот отримала репутацію відмінного натуропата, зайнялася літературною діяльністю і опублікувала більше десятка книг по очищенню печінки, здоровому харчуванню, жирової дистрофії печінки, захворювань щитовидної залози, а також неодноразово з`являлася в австралійських телепередачах.

Про репутацію доктора Кабот можна судити по тому факту, що вона регулярно читає лекції і виступає на конференціях Американського фонду печінки (American Liver Foundation).

Активно займається благодійною діяльністю.

У нашому сьогоднішньому інтерв`ю доктор Сандра Кабот розповість про прості способи збереження здоров`я печінки і дасть цінні рекомендації щодо здорового харчування.

- Доктор Кабот, почнемо з вас особисто. Які ви бачите слабкі місця у власній дієті? Що ви порадили б нашим читачам, щоб уникнути подібних помилок?

- Я перевірила на собі особисто, що люди, які не їдять достатньо білків і здорових жирів, більше спокушаються солодощами, цукром. Щоб уникнути цього в майбутньому, я збагатила свій раціон протеїнами (курятина, морська риба, яйця), а також корисними жирними кислотами (оливкова олія, авокадо).

Коли ви зголодніли на роботі, краще перекусити жменею горіхів, ніж купити шоколадний батончик.

Проте, всім нам завжди хочеться солоденького. Якщо дуже хочеться, я дозволяю собі, але зовсім небагато. Мені вистачає протеїнів і здорових жирних кислот, і в цьому головний секрет утримання від солодкого.

- В який момент свого життя ви усвідомили важливість так званого очищення печінки? Що вас підштовхнуло зайнятися питанням, якому ви присвятили одну зі своїх найвідоміших книг?

- Знадобилося понад 20 років лікарської практики, перш ніж я зрозуміла всю важливість роботи печінки для здоров`я і довголіття. Я говорю не про тих книжкових істинах, які викладають в медвузі, а про те, що насправді означає стан печінки для кожної людини.

Я побачила безліч пацієнтів, які відчували себе недобре, але їм не ставили ніякого діагнозу. В результаті у багатьох випадках я приходила до висновку, що поліпшення функцій печінки допомагає цим людям.

В мою клініку приходили сотні хворих, у яких коренем проблем виявлялася жирова хвороба печінки. Більшість лікарів загальної практики упускали це момент і просто радили їм скинути вагу. Іронія в тому, що практично неможливо правильно схуднути, якщо ви не працюєте над печінкою.

- Що ви розумієте під очищенням печінки, і наскільки воно важливе?

-  Печінка насправді - це самий навантажений, важко працює орган людини. У сучасних умовах життя, при несприятливій екологічній обстановці, забрудненості їжі і регулярному прийомі ліків важливість правильного очищення печінки можна переоцінити. Під цим я маю на увазі перерва в надходженні токсинів і забезпечення печінки усіма нутрієнтами, які потрібні для самовідновлення.

- Які ефекти можна очікувати від очищення печінки за вашою методикою?

- Те, що надходить в наш організм, надає дуже виражене, хоча часом і непомітне для нас вплив на всі органи і системи. Більшість людей можуть очікувати від детоксикації істотного підвищення працездатності, інтелектуальної і фізичної, а також поліпшення емоційного стану. Погана дієта не тільки призводить до хвороб, але і знижує якість життя, позбавляє нас багатьох досягнень.

- У чому різниця між очищенням печінки і повної детоксикації організму?

- печінка - Основний орган, який відповідає за знешкодження токсинів, тому очищення печінки допоможе позбавити від токсинів весь організм. Нормальна робота кишечника важлива для виведення відходів, які утворюються в печінці і виділяються з жовчю. Для кишечника вам потрібно більше клітковини.

Спеціальні вправи і масаж допомагають в детоксикації шкіри, а достатнє вживання рідини та фіточаї з сечогінним і жовчогінним ефектом довершують комплексне очищення організму.

- Що ви можете порадити людям, які тільки починають програму очищення печінки?

- З самого початку спробуйте урізати споживання простих вуглеводів, цукру. Багато людей зловживають солодким, а це в основному дуже шкідливі перероблені продукти - торти, тістечка. Між іншим, цукор викликає певну залежність і синдром відміни: перепади настрою, слабкість, і навіть біль.

Тому початківцям варто поступово обмежити солодке, почати вживати більше води, клітковини, протеїнів і ненасичених жирів, а потім перейти до того, про що я розповіла вам в минулому відповіді.

- Зараз багато людей відчувають фінансові труднощі. Очищення печінки - це дорого?

- Насправді це може бути дуже навіть економно, якщо робити все з розумом і знати, де купувати необхідні продукти. Зазвичай фрукти і овочі дешевше купувати у фермерів на місцевих ринках, ніж в супермаркетах. Те ж саме стосується горіхів, насіння, рослинних масел, курятини, яєць, риби і ін.

Необов`язково купувати фіточаї дорогих марок. Більшість людей можуть вирощувати потрібні лікарські трави у себе на ділянці або прямо на підвіконні в вазонах.

Як би там не було, я вірю, що гроші, які ви витратите на оздоровлення печінки - це прекрасна інвестиція у власне здоров`я і довголіття. А це ж найважливіше, чи не так?

- Чи можна проводити таку детоксикацію 365 днів в році?

- Так, безумовно. Я вважаю, це значно краще, ніж короткочасні «загострення здорового способу життя», які трапляються у багатьох з нас. Люди повинні ставитися до цього не як до курсу лікування, а як до способу життя, звикнути до нього, увібрати його. Для початку слід докладно прочитати про детоксикації і зрозуміти її принципи, тоді виникне і мотивація.

-  Що ви можете порекомендувати в якості наступного рівня для людей, які вже активно займаються детоксикацією організму і звикли до правильного харчування?

- Це залежить від конкретної людини, від наявності тих чи інших медичних проблем.

Людям з алергічними або аутоімунні захворювання я раджу уникати глютену і молочних продуктів. Людям з надмірною вагою і сімейною схильністю до діабету - строго обмежити цукор. Працівникам розумової праці, які не виходять на вулицю - профілактику гіповітамінозу D. Людям, які схильні до стресів - дієту з достатнім вмістом магнію.

Потрібен індивідуальний підхід.

- Назвіть найпростіші продукти, які можуть стати частиною повсякденного дієти для печінки?

- Це в першу чергу овочі без крохмалю, такі як редис, селера, шпинат, огірки, сніговий горох.

- Чи є які-небудь харчові добавки, які варто пройти для очищення печінки?

- Таких добавок безліч. По-перше, це селен, якого недостатньо в грунті в багатьох регіонах світу, в тому числі в Австралії і Новій Зеландії. Селен - потужний антиоксидант, що сприяє оздоровленню печінки і профілактиці багатьох небезпечних захворювань.

По-друге, це таурин, який допомагає печінки виробляти жовч. Також застосовують десятки лікарських рослин і фітопрепарати на їх основі (екстракт артишоку і ін.)
Поділитися в соц мережах:

Cхоже