Здорове і правильне харчування: відповіді експерта по харчовим добавкам

Террі Лемеронд, СЕО компанії Europharma

Для сучасної людини стало нормою харчуватися чим попало, а потім виправляти здоров`я, що похитнулося ящиками таблеток з купою побічних ефектів.

Як можна розірвати це порочне коло?

Як зміцнити своє здоров`я за допомогою лише правильного повноцінного харчування, і чи можливо це взагалі?

Про це в нашій сьогоднішній статті розповість Террі Лемеронд (Terry Lemerond), СЕО компанії Europharma, що займається харчовими добавками.

- Коли ви зацікавилися індустрією здорового харчування, що підштовхнуло вас до цієї справи?

- Я став цікавитися здоровим харчуванням багато років тому через власні проблеми зі здоров`ям. При моєму зрості 170 см я важив 110 кілограмів, у мене була гіперглікемія і депресія.

Я був дуже нещасний, і виною всьому була неправильна дієта: солодощі, рафіновані вуглеводи, жирний фастфуд без жодних обмежень.

Тоді я прийняв відчайдушне і важливе рішення - вступити в корпус морської піхоти. Там я зустрів капітана, який перевернув все моє життя. Саме він пробудив у мені тягу до дієтології, і з того моменту почалися мої зміни на краще.

Після звільнення в запас я пішов працювати в продуктовий магазин, і це було не випадково. Мені хотілося якомога більше дізнатися про продукти харчування, їх асортименті, зберіганні та ін. Далі я придбав такий магазин, а пізніше сам почав виробляти продовольство.

Закінчилося все тим, що я заснував компанію з харчових добавок, завдяки якій можу зробити життя інших людей краще, як зробив краще своє власне життя.

- Що ви вважаєте головними медичними проблемами західної цивілізації?

- Наш раціон харчування протягом тисяч років залишався повністю натуральним.

У ньому не існувало ніяких синтетичних добавок, консервантів, пестицидів. Продукти вирощували природним способом прямо на місці споживання.

Але потім сюди увірвався великий бізнес, який почав ламати цю багатовікову схему.

Дієта середнього американця за останні 100 років змінилася більше, ніж за попередні 3 мільйони років, ви тільки вдумайтеся в цей факт!

І за всім цим стоять комерційні інтереси харчової промисловості, я вже це знаю.

За цей короткий період ми пережили неймовірний бум споживання рафінованих вуглеводів, перероблених хімічно модифікованих напівфабрикатів, цукру, алкоголю, тютюну.

Це жорстокий удар по здоров`ю суспільства.


Паралельно спостерігається зростання захворюваності, якому ми чомусь дивуємося: ми частіше хворіємо на ішемічну хворобу серця, рак, астмою, алергією, запальними захворюваннями, ожирінням. Ніби й не простежується зв`язок між нашим здоров`ям і нинішнім харчуванням, шкідливими звичками.

Ось це і є головна медична проблема західного світу.

- Як споживачі, що ми можемо зробити для захисту свого здоров`я?

- Перше і головне, з чого варто почати - це самоосвіта.

Не слухайте мене, не слухайте якогось іменитого гостя з телешоу, читайте більше.

Постарайтеся глибоко вникнути в сенс здорового і правильного харчування, і в якийсь момент ви зможете пропускати будь-які слова і рекомендації через призму власних знань, приймаючи правильні рішення.

Людина не запрограмований правильно харчуватися, а тому ми їмо все, що можемо знайти.

Більшість людей вибирають продукти за трьома критеріями: ціна, зручність і смак. Вони не розуміють, що на першому місці має стояти користь для організму. Все, що ви з`їдаєте, стає частиною вас в буквальному сенсі. Ось що потрібно зрозуміти.

Розглядайте будь-який продукт харчування як ліки: як якісний бензин рухає мотор вашого автомобіля, так і якісний повноцінний продукт рухає ваше здоров`я.

Як від неякісного палива буде глухнути і зношуватися двигун, так і шкідливі продукти харчування будуть поступово гробити ваш організм.

На частку спадковості припадає лише 2% захворювань людини, а решта 98% - це результат впливу навколишнього середовища, способу життя і харчування. Найгірше, що все це здатне вплинути навіть на рівні ДНК, ставши частиною нашого «Я», тяжким вантажем на плечах наших дітей, онуків і правнуків.

Людина здатна жити краще, здоровіше і енергійніше, якщо зосередитися на правильному харчуванні.

- Яку роль в цьому всім ви відводите дієтичним харчовим добавкам?

- Харчові добавки - це цінний, але все ж додатковий захід, яка буде працювати тільки в тому випадку, якщо ви правильно харчуєтеся.

Не можна їсти все підряд, але при цьому сподіватися, що харчові добавки збережуть ваше здоров`я.

Нам слід діяти в наступному порядку: навчитися основам здорового харчування, забезпечити собі повноцінний і збалансований раціон, і тільки в останню чергу вдаватися до харчових добавок. Тільки тоді все перераховане буде мати практичний сенс.

Харчові добавки - це не ліки для ледачих.

Я вірю, що в майбутньому харчові добавки можуть стати природними ліками, за допомогою яких люди будуть ефективно боротися і запобігати багато захворювань, причому без будь-яких побічних ефектів.

А поки ми продовжуємо ковтати таблетки при будь-яких захворюваннях і станах, які викликані похибками в харчуванні, і які можна було б перемогти шляхом простої корекції своєї дієти. Замість цього ми купуємо в аптеці по 2-3, а то і більше лікарських препаратів проти ГЕРБ, цукрового діабету 2 типу, печії, застуди, алергії.

Тим часом, більшість хвороб - це закономірний результат запалення, викликаного американської дієтою.

- Розкажіть докладніше про запалення, як воно впливає на здоров`я?

- Хронічний запальний процес в організмі пов`язаний з вживанням рафінованих вуглеводів, солодощів, а також надмірним перевищенням омега-6 кислот над омега-3.

Плюс вплив побутових і професійних стресів.

Запалення не надто небезпечно, якщо воно короткочасне, але хронічне запалення масово вбиває клітини і загрожує численними віддаленими наслідками для здоров`я.

Деякий з моїх колег стверджують, що 80-90% всіх хвороб цивілізації можна запобігти, зупинивши хронічний запальний процес в організмі.

Серед цих захворювань і ожиріння, і цукровий діабет 2 типу, і ішемічна хвороба серця, і астма, і ХОЗЛ, і навіть рак.

- Що ви порадите читачам для особистого і професійного успіху?

- У будь-якій справі необхідно ставити собі за мету.

Я ставлю за мету в усьому, за що беруся.

Один рік, п`ять років, десять років-потрібно вирішити, чого ви хочете за цей строк від свого життя, будь то духовні, фізичні або фінансові досягнення.

У мене немає медичного або фармацевтичного освіти, у мене немає диплома з хімії або бізнесу, але я кожен день навчаюся і наполегливо працюю, щоб бути кращим у своїй справі. Я досягаю поставленої мети завдяки наявності чітко визначених цілей-я мрію про їх досягненні, я говорю про них. Моя мова, дії, фантазія - все це підпорядковано і просякнуте ідеєю досягнення поставлених цілей.

Кому це здається занадто складним або занадто дивним, навряд чи зможе досягти бажаного.

Кожен успішний бізнесмен, вчений або атлет, що стоїть на п`єдесталі, проніс цю мрію через усе своє життя.

Ви - капітан свого єдиного корабля, і тільки від вас залежить, куди він допливе. Така ж ситуація і з правильним, здоровим харчуванням - інакше не буває.
Поділитися в соц мережах:

Cхоже