Недорогі 3d-протези надруковані на принтері для маленьких дітей

Відео: ЯК НА 3D-принтерів друкувало ПРОТЕЗИ

Софі вісім років.

Її улюблена тварина - гепард.

В майбутньому дівчинка, крім іншого, мріє стати співачкою, вихователькою, мамою, президентом США, ветеринаром, фотографом і екологом.

Софі рухлива і спритна, як справжня гімнастка.

Але у дівчинки від народження є ворог, який заважає їй бути як всі - хвороба зі складною назвою сімбрахідактілія кисті лівої руки. Чотири пальці Софі частково розвинені і зрощені між собою.

За словами лікарів, це стан був викликаний порушенням циркуляції крові під час внутрішньоутробного розвитку, близько 6-го тижня вагітності.

Мати дівчинки ніяк не могла дізнатися про це і запобігти трагедії.

Вважається, що щорічно на світ з`являється близько 30-40 тисяч дітей з тією або іншою формою сімбрахідактіліі, яка може варіювати від незначної аномалії будови пальців до повного їх відсутності.

Хоча Софі непогано адаптувалася до свого пороку, буквально кожен новий етап розвитку, такі як їзда на велосипеді, даються їй з великими труднощами.

Але тепер, завдяки інноваційній технології 3D-друку і унікальним розробкам фірми CITRIS Invention Lab, дівчинка змогла отримати експериментальну пластикову руку, створену особисто для неї за індивідуальними кресленнями. Протез вийшов не тільки дуже функціональним, але і «крутим» на вигляд, тому в школі ніхто і не подумав дражнити дівчинку через цю футуристичної штуковини на руці.

Найважливіше в житті Софі подорож почалася в лютому цього року, після статті в New York Times, яка називалася «Рука супергероя» і розповідала нам про перші досягнення в області 3D-протезів.

Тоді вчені заговорили про можливість друку дешевих індивідуальних 3D-протезів кінцівок, які будуть виконувати безліч функцій і які запросто можна міняти щороку, у міру зростання дитини.

Незабаром після того, як Софі і її батьки звернулися в Університет Каліфорнії в Берклі, їм написав Кріс Майерс, директор лабораторії, який зацікавився цим випадком і вирішив взятися за створення протеза.

Проект доручили молодим інженерам, в числі яких був Деніел Лім.

«У 2013 році я приїхав в Штати з Південної Кореї в рамках програми з обміну студентами. Тоді я дізнався про дослідження, які ведуться в Берклі, і я зрозумів, що це найкраще для мене. Тут збулася моя мрія. Я вивчав інжиніринг протягом п`яти років, але робота над протезом для Софі стала моїм першим проектом, за допомогою якого я змінив чиєсь життя. Коли я побачив фото Софі, то зрозумів, що я хочу зробити це », - розповідає Лім про те, як потрапив в цей унікальний проект.

Майерс і Лім особисто зустрілися з Софі і її сім`єю в червні цього ж року.

Під час першої зустрічі інженери ретельно виміряли руку дівчинки і попередньо обговорили дизайн протеза, вибравши його з файлів проекту Cyborg Beast. Всі частини 3D-протеза проводилися з ударостійкого кольорового АБС-пластика - того ж самого, з якого роблять цеглинки Лего.

Приголомшливо, але собівартість кожного прототипу становила менше $ 10.

Як би там не було, вже на другій зустрічі з інженерами Софі змогла випробувати нову руку.

Після декількох спроб дівчинка приловчилися стискати пальці з потрібною силою, брати дрібні предмети. Пальці 3D-протеза працюють синхронно завдяки спеціальним пружинам і іншим механічних елементів, які додали інженери. Вставки з вуглепластика забезпечують протезу велику міцність.

Мета роботи лабораторії Майерса полягає навіть не в тому, щоб навчитися робити надскладні вироби за індивідуальним замовленням, а щоб в майбутньому створити відкриту базу моделей протезів, які можна скачати з Інтернету і віддрукувати на будь-якому 3D-принтері. Достатньо лише підібрати модель за такими параметрами, як міцність, функціональність і дизайн.

Залишається тільки подякувати вчених, які наближають це майбутнє для всіх.
Поділитися в соц мережах:

Cхоже