Жувальний тютюн вбиває 250 тисяч чоловік щорічно

Згідно з даними співробітників Йоркського університету в Великобританії, щороку в світі більше 250 тисяч чоловік помирає через вживання жувального тютюну.

Ще мільйони людей скорочують своє життя в результаті хвороб, пов`язаних з ефектами жувального отрути.

Автори нового дослідження вперше в світі проаналізували вплив цього продукту на здоров`я людей в світових масштабах, і опубліковані ними цифри наводять жах.

Згідно з результатами роботи, профінансованої Радою з медичних досліджень, тільки в 2010 році в світі 62 000 чоловік померло від раку порожнини рота, глотки і стравоходу, а ще 20 000 стали жертвами серцево-судинних захворювань, викликаних жувальними тютюновими продуктами.


Британські дослідники використовували для свого аналізу дані міжнародного дослідження 2010 Global Burden of Disease Study по 113 країнам світу. Результати цієї цікавої роботи на днях були опубліковані в журналі BMC Medicine.

Автори дослідження, серед яких були також співробітники Единбурзького університету та Імперського коледжу Лондона, кажуть, що політики досі поводяться надто пасивно і роблять на диво мало, щоб зупинити поширення тютюнових продуктів в своїх країнах.

Доктор Камран Сіддікі (Kamran Siddiqi), викладач епідеміології та громадського здоров`я на медичному факультеті Йоркського університету, сказав: «Можливо навіть, що ці цифри занижені, і майбутні дослідження можуть це виявити. Очевидно, що ми потребуємо в об`єднанні зусиль світової спільноти по боротьбі з жувальної тютюновою продукцією ».

Команда звертає увагу, що їм довелося використовувати дещо застарілі дані, зібрані тільки в 113 країнах світу. Вони нарікають на проблеми зі збором інформації з даного питання і наполягають на необхідності подальших, більш масштабних досліджень.

Доктор Сіддікі заявляє, що Південна і Південно-Східна Азія в даний час є справжніми «гарячими точками», на які припадає левова частка світового споживання жувального тютюну. Зокрема, Індія споживає мало не світових обсягів такої продукції. За словами дослідника, близько чверті споживачів тютюну віддають перевагу жувальним продуктам, і велика частина таких споживачів живе в Південно-Східній Азії. Але жувальний тютюн гробить здоров`я людей і в Лондоні, і в Лідсі, і в Москві, і в Нью-Йорку.

«На даний момент у нас немає чіткої міжнародної політики в області регулювання виробництва, складу, маркування, упаковки та маркетингу жувального тютюну. Міжнародні рамки, призначені для контролю тютюнової продукції, не можуть стримати поширення жувального тютюну, і це вкрай негативно позначається на громадське здоров`я. Ми повинні регулювати цю продукцію настільки ж жорстко, як і звичайні сигарети », - уклали дослідники.
Поділитися в соц мережах:

Cхоже