Можливий зв`язок між ожирінням і хворобами ясен

Відео: Я соромлюся свого тіла. Сезон 3. Випуск 4. Частина 1 з 5

ожиріння, від якого страждає третина населення США, сьогодні представляє головну загрозу для здоров`я американців.

Саме тому вивчення ожиріння в США та інших країнах Заходу приділяють велику увагу.

Це захворювання сприяє розвитку цукрового діабету 2 типу, деяких видів раку, а також підвищує ризик інфарктів та інсультів.

У свіжому випуску видання Академії загальної стоматології «General Dentistry» повідомляється, що ожиріння може бути ще і фактором ризику запальних захворювань ясен.

«Ми добре знаємо, що надлишкова маса тіла має різноманітні негативні наслідки для здоров`я людини. Зараз дослідники підозрюють зв`язок між ожирінням і запаленням ясен. У осіб з ожирінням тіло продукує занадто багато цитокінів - протеїнів, які беруть участь в запальних реакціях. Ці цитокіни можуть безпосередньо ушкоджувати ясна », - говорить доктор Шарлін Крейсі, автор статті.

Половина населення США у віці старше 30 років схильна до запальних захворювань ясен, які вражають тканини, що підтримують зуби, і викликають їх випадання. При такому запаленні у вогнищі проводиться власний набір цитокінів, які потрапляють в кровотік і підтримують ланцюжок запальних реакцій.

«Поки не зрозуміло, є одне захворювання фактором ризику другого, або ожиріння безпосередньо викликає запальні процеси в яснах. У будь-якому випадку дуже важливо 2 рази на рік відвідувати стоматолога, щоб оцінити стан ваших зубів і ясен. Тепер ми бачимо, що для повних людей це особливо важливо », - заявив представник Академії загальної стоматології доктор С. Шемун. Дослідження взаємозв`язку ожиріння і хвороб ясен все ще тривають.

Кращий спосіб мінімізувати ризик розвитку запалення ясен - це своєчасне видалення нальоту. Для цього необхідно щодня чистити зуби, регулярно користуватися зубною ниткою і, при необхідності, проходити професійну очищення зубів у стоматолога.

«Стоматолог може розробити персональну програму догляду за зубами і яснами в домашніх умовах, з огляду на специфічні потреби кожного пацієнта», - нагадує доктор Шемун.

Поділитися в соц мережах:

Cхоже