Батьки дітей з ожирінням вважають їх здоровими

Відео: Дорога ми вбиваємо дітей Мама не любить дітей і вважає їх своїми рабами Сім`я Клименчук # 1

Батьки дітей, які страждають на ожиріння, не бачать в цьому проблеми і вважають своїх дітей здоровими.

Такі результати нового дослідження, проведеного в США.

Вчені з Університету Каліфорнії в Сан-Дієго опитували сім`ї, які відвідували Клініку з лікування ожиріння при Дитячій лікарні Хасбро (Hasbro Children`s Hospital) в Провіденсі, Род-Айленд.

«1/3 батьків охарактеризувала стан здоров`я своїх дітей як прекрасне або дуже хороше», - пише автор дослідження доктор Kyung Rhee, викладач педіатрії в Університеті Каліфорнії в Сан-Дієго.

Доктор Rhee опитала понад 200 сімей в 2008-2009 році, щоб оцінити готовність батьків допомогти своїм дітям скинути вагу. Вона виявила, що 28% батьків не вважають ожиріння свою дитину проблемою для здоров`я. Але експерти знають, що дитяче ожиріння має як короткострокові, так і довгострокові наслідки для організму, включаючи високий ризик захворювань серця і цукрового діабету 2 типу.

Вчені були вражені тим фактом, що 31% батьків вважають стан здоров`я своїх дітей відмінним. Цікаво, що батьки частіше були готові поліпшити харчові звички своїх дітей, ніж прищепити їм любов до фізичних вправ. Близько 61% батьків говорили, що намагаються змінити харчування дітей, але лише 41% батьків намагалися змінити їхній спосіб життя.

Якщо батьки самі хворі на ожиріння, то вони з меншою ймовірністю будуть допомагати своїм дітям змінювати життя.

Серед юних пацієнтів клініки 94% страждали клінічним ожирінням, і були спрямовані педіатром на лікування. Решта 6% мали надлишкову масу тіла. Середній вік дітей, включених в дослідження, становив 14 років (від 5 до 20 років).

Результати дослідження були опубліковані в онлайн-виданні Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics.

Доктор Rhee сказала, що отримані результати схожі на результати дослідження 2005 року, коли у батьків запитували, чи готові вони допомогти своїм дітям втратити вагу.

Очевидно, що власна маса тіла батьків сильно впливає на те, з якою ймовірністю вони будуть міняти харчові звички своїх дітей. Rhee вважає: «Батьки, які думають, що їх власна вага є проблемою для здоров`я, частіше прагнуть змінити ситуацію у своїх дітей».

Вона не може сказати, чому так відбувається, оскільки в ході опитування про це батьків не питали. Але Rhee підозрює, що батьки з ожирінням можуть бути просто розчаровані власними спробами схуднути в минулому.

У той же час дохід, раса і національна приналежність батьків не чинили впливу на спроби вилікувати дитину від ожиріння. Дохід впливав тільки на спроби змусити дітей вести активний спосіб життя. Бідні американці, які заробляли менше 40 000 доларів на рік, рідше привчали своїх дітей до фізичних вправ. Чому - питання відкрите.

Доктор William Muinos, директор програми контролю ваги в Дитячій лікарні Майамі (Miami Children`s Hospital), проаналізував результати цього дослідження і заявив: «У цій статті дійсно є багато моментів, з якими я стикаюся щодня».

Батьки дітей з ожирінням часто говорять доктору Muinos, що їхні діти «переростуть» свою проблему. Але доктор вважає, що це небезпечний спосіб мислення. Згідно з матеріалами ЦКЗ США, діти з ожирінням мають високі шанси залишитися такими і в дорослому віці. Таким чином, батьки роками тішать себе помилковими надіями і не вживають заходів, які могли б реально допомогти дитині.

Доктор Muinos говорить таким батькам, що необхідно починати лікування ожиріння і зміни в способі життя якомога раніше. Правильне харчування і достатній рівень фізичної активності - це найважливіше в такій справі.
Поділитися в соц мережах:

Cхоже