У кожного другого жителя великобритании буде рак

Деякі дослідники ще багато років тому передбачали, що в Сполученому Королівстві буде досягнута точка, після якої 1 з 2 британців в якийсь момент життя стане жертвою раку.
Новий аналіз показує, що цей момент вже настав: кожен другий житель Великобританії, що з`явився на світ в 1960-х роках або пізніше, буде хворіти на рак.
Такий невтішний прогноз дають вчені з Cancer Research UK на сторінках «Британського онкологічного журналу».
Ці цифри говорять про необхідність термінових заходів щодо посилення національної системи боротьби з раком. Країна повинна готуватися до більшої кількості хворих, яким потрібна буде якісна діагностика і лікування. Вчені закликають владу країни зосередитися на профілактичних заходах, щоб хоч трохи знизити захворюваність в найближчі десятиліття.
Завдяки досягненням науки виживаність при раку у Великобританії за останні 40 років збільшилася більш ніж в 2 рази. Сьогодні близько 50% пацієнтів з онкозахворюваннями живуть більше 10 років після діагнозу, а за деякими типами раку ця цифра ще вище. Але, незважаючи на очевидні досягнення в боротьбі з раком, кількість хворих продовжує зростати. Багато в чому це обумовлено збільшенням тривалості життя - на людей похилого віку доводиться найбільше випадків онкозахворювань.
Нагадаємо, що проведені раніше дослідження припускали, що рак в певний момент життя розвинеться більш ніж у 1/3 жителів. Вчені говорять, що різке погіршення прогнозу пов`язане в першу чергу з тим, що сьогодні дуже багато людей доживають до поважного віку 70-80 років. Вони заспокоюють тих, хто вважає, що погіршення показників пов`язане тільки з зовнішніми чинниками ( «жахливою екологією» і т.п.)
Провідний автор дослідження професор Пітер Сасіені (Peter Sasieni) з Лондонського університету Королеви Марії, каже: «Рак - це переважно хвороба старечого віку. Більше 60% випадків раку припадає на людей старше 65 років. Якщо людина живе досить довго, то велика ймовірність того, що він просто доживе до раку. Але є багато речей, за допомогою яких ми можемо зробити рак менш імовірним: кинути палити, стати більш активними, менше вживати алкоголю, підтримувати здорову вагу ».
«Якщо ми хочемо знизити ризик розвитку онкозахворювань, потрібно подвоїти зусилля на всіх рівнях і негайно вжити заходів для захисту майбутніх поколінь», - додав дослідник.
Доктор Харпал Кумар (Harpal Kumar), виконавчий директор Cancer Research UK, заявив: «Ми живемо довше, але це означає, що у нас тепер вище ризик розвитку широкого спектра вікових захворювань. Ми повинні планувати роботу системи охорони здоров`я заздалегідь, ми повинні знати, що NHS впорається з викликом. Якщо NHS не працює над проблемою і не інвестує в її рішення, то в майбутньому ми зіткнемося з справжньою кризою в онкології, результатом якого стане відкочування статистики з онкозахворювань до минулим десятиліттям ».
«Ми повинні вкладати гроші в інноваційне лікування і діагностику. Потрібно переконатися, що система охорони здоров`я адекватно фінансується, що ми в змозі ефективно справлятися зі зростаючою проблемою раку і можемо запропонувати всім пацієнтам найкращі можливості для виживання », - продовжує доктор Кумар.
«Але інвестиції NHS - це не єдиний відповідь. Потрібно реагувати на загрозу більш широко. Зокрема, потрібно витрачати більше грошей на профілактику нових випадків раку. Зростаючий відсоток літніх людей в країні - це найголовніша проблема, тому слід звернути особливу увагу на цю популяцію. Дослідження показують, що 4 з 10 випадків раку у Великобританії можна було б запобігти простими змінами способу життя людини. Ось на чому потрібно зосередитися », - йдеться в статті.
Сью Дінс (Sue Deans), 69-річна пацієнтка, у якої в 2007 році лікарі виявили меланому, також поділилася своєю історією: «Я була частиною того покоління, для якого поїздки в жаркі краю щороку перестали бути розкішшю. Не думаю, що ми добре усвідомлювали ризик раку шкіри через сонячних ванн. Але я завжди була обережною, тому мій рак виявили досить рано. Я перенесла успішну операцію, і тепер цілком здорова. Але потрібно завжди уважно ставитися до незвичайних змін у своєму тілі, щоб вчасно обстежитися у лікаря. Як мати трьох дітей і бабуся, я зараз роблю все, щоб мої діти і внуки більш обережно ставилися до сонця і не ризикували даремно ».

Поділитися в соц мережах:

Cхоже