Рак печінки: інтерв`ю з експертом

Відео: Тайський цілитель лікує РАК ПЕЧІНКИ

Доктор Бірн Лі, один з кращих молодих онкохірурги

Доктор Бірн Лі (Byrne Lee) - один з кращих молодих онкохірурги американської лікарні «Місто Надії», штат Каліфорнія.

У нашій статті доктор Лі розповість про новітні досягнення в лікуванні раку печінки і поділиться своїми порадами для хворих.

- Доктор Лі, для початку особисте питання. Як і чому ви вирішили стати онкохірургом?

- Хірургічна онкологія в Сполучених Штатах порівняно недавно була визнана самостійною областю хірургії.

Всі ми, початківці онкохірурги, проходимо серйозну додаткову підготовку, вчимося працювати не тільки зі скальпелем, а й з новітньою апаратурою, яка застосовується для лікування раку в нашій країні.

Це технічно просунута і складна область, що вимагає від хірурга великих знань і умінь, безперервного самовдосконалення. Вона завжди була для мене викликом. Даний фактор став вирішальним при виборі спеціалізації.

- Що кожен день надихає вас на роботу, яку ви робите?

- У світі існує величезна безліч смертельних хвороб, але з раком у мене є свої особисті рахунки.

24 грудня 2005 року я втратив матір, яка померла після тривалої боротьби з раком підшлункової залози. Ці спогади залишилися зі мною назавжди, і кожен день продовжують надихати мене на роботу в онкохірургії.

- Як ви вважаєте, наскільки змінилася захворюваність на рак печінки за останній час? Наскільки велика загроза для кожного з нас?

- Первинні злоякісні пухлини печінки серед інших онкозахворювань є однією з провідних причин смерті в світі. Вони досить часто зустрічаються і у нас в Штатах, і в сусідній Канаді, і в інших розвинених країнах. Статистика свідчить, що захворюваність на рак печінки потроху зростає, і це дійсно повинно нас турбувати.

- Які останні досягнення в лікуванні раку печінки, що дають надію вашим пацієнтам?

- Хірургічне видалення пухлин сьогодні, як і в минулому, залишається головною надією хворих.

За останні роки ми стали свідками величезних досягнень в плані безпеки хірургічних операцій, ми бачимо прогрес в анестезіології. Сьогодні мої колеги все частіше беруться за такі випадки раку печінки, які років десять тому вважалися неоперабельними і фактично означали смертний вирок. Ми все ширше використовуємо мінімально інвазивні технології, які прискорюють відновлення хворих і суттєво знижують ризик післяопераційних ускладнень.

Що стосується тих хворих, яких не можна оперувати, то для них останніми роками принесли багато нових хіміотерапевтичних препаратів, в тому числі таргетні біологічні препарати, які націлені на специфічні рецептори ракових клітин і відрізняються кращу переносимість. FDA регулярно додає в наш арсенал такі ліки.

У медичному центрі «Місто надії» активно розвивається інтервенційна онкологія. У нас з успіхом застосовуються такі сучасні методи, як чрезартеріальная химиотерапевтическая емболізація, радіоемболізація раку печінки і ін.

- Назвіть, будь ласка, три головні речі, які варто пам`ятати пацієнтам з раком печінки?

- По-перше, пухлини печінки можуть бути первинними і вторинними. Вони можуть як «перебиратися» з інших органів, так і утворюватися в самій печінки (первинні). Первинні пухлини печінки часто пов`язані з гепатитом В або С, а також з неалкогольний стеатогепатит і цирозом. У групі ризику люди, які страждають на алкоголізм, ожирінням, діабетом.

По-друге, потрібно розуміти, що печінка - єдиний орган черевної порожнини, який має природну здатність регенерувати. Це означає, що до 80% печінки можна видалити, і після цього вона відновиться.

По-третє, в даний час рак печінки - вже не вирок. Як я говорив, постійно з`являються нові методи лікування. Агресивна, інноваційне і якісне лікування сьогодні дозволяє рятувати тисячі хворих і підвищувати якість життя.

- Який найнебезпечніший міф про рак печінки, поширений серед ваших хворих?

- Цей міф називається: «Операція призведе до поширення раку». Така позиція дуже і дуже часто призводить до того, що мої пацієнти відтягують початок лікування. Тим часом, хірургічна операція - це головний етап в лікуванні раку печінки.

Не існує ніяких наукових доказів того, що при хірургічному видаленні пухлини ракові клітини поширюються по організму і дають метастази. Швидше, навпаки, при відсутності своєчасного хірургічного втручання варто чекати прогресування хвороби і несприятливого результату.

- Які зміни в терапії раку печінки очікуються в найближчі 10 років?

- Найбільш динамічно зараз розвивається хіміотерапія, тому найближче десятиліття, поза всяким сумнівом, принесе нам нові, більш ефективні схеми лікування. Можливо, стануть реальністю біологічні препарати, здатні істотно зменшувати або навіть повністю ерадіціровать пухлини печінки.

- Як можна знизити ризик розвитку раку печінки і смерті від цього захворювання?

- Як я вже сказав, первинні пухлини печінки асоціюються з вірусним гепатитом, неалкогольний стеатогепатит, а також з цирозом. Якщо ви страждаєте одним з цих захворювань, то варто обговорити з лікарем необхідних заходів. Таким хворим необхідні періодичні обстеження, так як раннє виявлення раку печінки дає хороші шанси.

- Що б ви могли порадити людям, яким недавно поставили такий діагноз?

- Якщо у вас недавно виявили рак печінки, для початку знайдіть кращу клініку і виберіть досвідченого онколога або онкохірурга, який відомий в даній області. Існує кілька типів пухлин, що вражають печінку, первинних і метастатичних, лікування та прогноз при цьому дуже сильно відрізняються. Будьте чесні з лікарем, суворо дотримуйтесь його рекомендацій і намагайтеся не падати духом.
Поділитися в соц мережах:

Cхоже