Вживання фруктів і психічне здоров`я

Відео: ЯК ВЖИВАТИ ФРУКТИ! Відкриття секрету кислотно - лужного балансу

Всім добре відомо, що фрукти та овочі корисні для фізичного здоров`я людини.

Нове дослідження, опубліковане в BMJ Open, передбачає, що вживання п`яти і більше порцій фруктів і овочів в день пов`язано з психічним благополуччям.

Ще раніше вчені довели, що п`ять порцій рослинної їжі кожен день - оптимальна кількість для профілактики серцево-судинних подій.

Автори останнього дослідження зі Школи медицини Уорікського університету (Великобританія) використовували дані національного опитування Health Survey for England - всього 14 000 учасників віком від 16 років. Керував дослідженням Саверіо Стренджес (Saverio Stranges).

В ході цього опитування збиралася детальна інформація про фізичне здоров`я учасників, звичках, демографічних та соціально-економічних характеристиках. Також оцінювалося ментальне благополуччя учасників за шкалою Warwick-Edinburgh Mental Wellbeing Scale: 15% віднесли до групи «високого ментального благополуччя», 15% - до групи «низького ментального благополуччя», а 70% між цими групами - до середньої групи.

Дослідники виявили, що 35,5% учасників з групи «високого ментального благополуччя» щодня їдять п`ять і більше порцій фруктів і овочів. У групі «низького ментального благополуччя» таких учасників було лише 6,8%. У першій групі 31,4% учасників вживали 3-4 порції, а 28,4% - по 1-2 порції в день.

Вчені взяли до уваги інші фактори, такі як куріння, вживання спиртного і ожиріння. Вони прийшли до висновку, що тільки куріння і вживання рослинної їжі можна вважати значимими факторами ментального благополуччя.

Доктор Стренджес пояснює: «Поряд з курінням вживання фруктів і овочів впливає на психоемоційний благополуччя учасників. Це цікаві результати, які показують, що фрукти та овочі можуть грати роль «драйвера» не тільки фізичного, а й емоційного здоров`я населення ».

Вчені відзначили, що вживання алкоголю асоціювалося з низьким, але не з високим ментальним благополуччям.

Щастя і профілактика раку в одній тарілці

За словами дослідників, висока ментальне благополуччя - це більше, ніж просто відсутність симптомів захворювань. Це правильне функціонування нервової системи і добре самопочуття. Вони кажуть, що оптимізм, особисте щастя, хороші взаємини, можливість самовираження - все це грані високого ментального благополуччя.

Професор Сара Стюарт-Браун (Sarah Stewart-Brown) говорить, що ментальні проблеми людини дорого обходяться і індивідууму, і всьому суспільству. На її думку, ментальне неблагополуччя варто за нездоровим способом життя, фізичними хворобами і соціальною нерівністю.

«Наші результати припускають, що вживання здорової рослинної їжі може стати фактором, який одночасно поліпшує психоемоційний стан людей і запобігає такі серйозні хвороби, як рак і інфаркт», - каже дослідниця.

Таким чином, фрукти і овочі - це фізичне і психічне здоров`я в одній тарілці.
Поділитися в соц мережах:

Cхоже