Фастфуд порушує формування кісток у дитини

Відео: Я не ідеальна мати

Згідно з результатами нового дослідження, проживання поруч з рестораном швидкого харчування асоціюється з порушенням формування кісткової тканини у дітей перших шести років життя.

Висновки першої в своєму роді роботи, проведеної співробітниками Університету Саутгемптона (Великобританія), були опубліковані в журналі Osteoporosis International.

«Якщо ці висновки будуть підтверджені в ході майбутніх досліджень, то для всіх стане очевидним, що обмеження доступу дітей до фастфуду вже з ранніх років необхідно для збереження їх здоров`я», - пишуть автори в своїй статті.

Також дослідники з`ясували, що проживання поруч з магазинами здорової їжі і овочевими лавками асоціюється з більш високою кістковою масою у дітей.

Для своєї роботи вчені використовували дані про 1107 дітей, чиї матері приймали участь в проекті Southampton Women`s Survey. Цей проект був організований з метою дізнатися більше про вплив дієти і факторів способу життя на здоров`я матері і дитини.

Автори визначали мінеральну щільність і мінеральний склад кісткової тканини у дітей при народженні, а потім у віці 4-6 років, зіставляючи ці дані з кількістю супермаркетів, овочевих крамниць, ресторанів фастфуду та інших закладів громадського харчування в районі проживання кожної сім`ї.

Аналіз показав, що чим більше ресторанів фастфуду в окрузі, тим нижче показники мінеральної щільності кісткової тканини дітей. І навпаки, наявність в окрузі джерел свіжих фруктів і овочів асоціюється з більш високою МПК у віці 4-6 років.

Один з організаторів дослідження доктор Сайрус Купер (Cyrus Cooper), професор ревматології, завідувач відділенням епідеміології Ради з медичних досліджень Саутгемптона, каже: «Ці дані дозволяють припустити, що більш здорове оточення здатне оптимізувати розвиток дітей, позитивно позначаючись на якості харчування як самих дітей, так і їх матерів. Наші висновки потрібно перевірити в ході майбутніх досліджень, після чого слід зайнятися серйозними змінами на рівні місцевої влади ».

Потрібно сказати, що це зовсім не порожні слова і не гучні обіцянки. У деяких графствах Англії місцева влада вже почали вводити заборону на розміщення ресторанів швидкого харчування на відстані менше 400 метрів від навчальних закладів.

20 жовтня ми відзначаємо Всесвітній день боротьби з остеопорозом, і це відповідний момент для кожного з нас замислитися про своє здоров`я і про здоров`я близьких людей. Коли ви в черговий раз будете вибирати, покласти дитині в рюкзак яблуко і домашній сендвіч з курятиною або просто дати грошей на печиво і кока-колу, згадайте про його здоров`я.

Наукою доведено, що різноманітний раціон харчування, що містить достатню кількість фруктів, овочів, білків, кальцію і вітаміну D, сприяє збереженню здоров`я кісток протягом всього нашого життя. Не забувайте про це!
Поділитися в соц мережах:

Cхоже