Вітамін d марний для здоров`я?

Відео: Доктор Борис Увайдов: "Причини Ракових захворювань". Сонце і Вітамін "Д". Передача 4-я

Свідоцтва про користь для здоров`я харчових добавок з вітаміном D дуже незначні.

Про це свідчать результати великого наукового огляду, що охопила десятки проведених за останні роки досліджень.

Сьогодні харчові добавки з вітаміном D, за даними американських експертів, приймає близько половини дорослого населення Сполучених Штатів.

Автори огляду проаналізували результати 40 досліджень і прийшли до висновку, що прийом добавок з вітаміном D не знижує ризик інфаркту міокарда, інсульту, онкологічних захворювань і переломів кісток в загальній популяції більш ніж на 15%.

Такий скромний статистичний результат дозволяє припустити, що харчові добавки з вітаміном D навряд чи надають будь-які позитивні ефекти на здоров`я.

Про це заявив доктор Mark Bolland, співробітник Оклендського університету в Новій Зеландії. Він опублікував сенсаційні дані 25 січня в виданні The Lancet Diabetes & Endocrinology.

Деякі вчені пішли далі. Професор Karl Michaelsson з Уппсальского університету (Швеція) в супровідній статті заявив: «За винятком випадків підтвердженого дефіциту вітаміну D, є побоювання, що прийом вітаміну D іншою популяцією може навіть завдавати шкоди організму».

Попередні дослідження показали, що дефіцит вітаміну D асоціюється з порушеннями функцій організму, і навіть з ранньою смертю.

Але сучасні дані вказують, що низький рівень цього вітаміну часто є не причиною, а наслідком ряду проблем зі здоров`ям.
Поділитися в соц мережах:

Cхоже