Як боротися з солодкими напоями?

Відео: Кока-Кола пропонує боротися з ожирінням

Британський медичний журнал прокоментував обговорюваний в Каліфорнії закон, який вимагає доповнити спеціальне маркування на солодких напоях і торгових автоматах.

Відповідно до нового закону Sugar Sweetened Beverages Safety Warning Act, маркування солодких напоїв на території Каліфорнії буде містити напис: «Попередження про безпеку штату Каліфорнія: вживання напоїв з додаванням цукру сприяє ожирінню, діабету і карієсу» (STATE OF CALIFORNIA SAFETY WARNING: Drinking beverages with added sugar (s) contributes to obesity, diabetes and tooth decay).

Власники торгових автоматів, які продають солодку воду, за відсутність такого маркування будуть відповідно до нового актом оштрафовані на суму до 500 доларів.

Чому влада штату так серйозно взялися за проблему? Цукровмісні напої дуже популярні в США. Національне опитування здоров`я і харчування (National Health and Nutrition Examination Survey) показує, що 50% американських громадян вживають ці напої кожен день, а 5% щодня випивають еквівалент 4 банок коли (!).

Незважаючи на таку любов до коли, під час останнього опитування 75% каліфорнійських виборців висловилися за введення нового акту. І зростаючий інтерес громадськості проти цукровмісних напоїв не обмежується США.

Саймон Кейпвелл (Simon Capewell), професор громадського здоров`я та політики в університеті Ліверпуля, в своєму коментарі в Британському медичному журналі зазначив, що в Сполученому Королівстві більше 60% опитаних також підтримують введення подібної ініціативи в своїй країні. На їхню думку, солодка вода взагалі повинна маркуватися як сигарети, тому що обидва ці товару дуже небезпечні для здоров`я. Більш того, 45% британців підтримують введення акцизу на солодку воду.

«Цукрові дебати» допоможуть виробити заходи по боротьбі з ожирінням


Професор Кейпвелл вважає, що заходи з контролю сигарет і алкоголю - це не зовсім те, що потрібно переносити в сферу контролю солодких вод. На його думку, більш успішною була б інформаційна кампанія, що охоплює всю популяцію.

Він каже: «Цукор все частіше виступає в якості головного чинника таких захворювань, як цукровий діабет 2 типу, серцево-судинні захворювання і деякі типи раку».

Дослідження, на які він посилається, показують, що на солодкі напої вже припадає 10% калорій, які щодня отримує середній дитина на Заході. Тим часом, у дорослих, які вживають більше 1 банки солодкої содової в день, ризик цукрового діабету 2 типу на 22% вище в порівнянні з тими, хто випиваєте менше 1 банки в місяць.

Кейпвелл вважає, що проблема солодких вод повинна стати магнітом для чиновників, які відповідають за формування політики в сфері охорони здоров`я. Він висуває деякі пропозиції. Зокрема, професор пропонує популяризувати більш здорові способи насичення організму, ніж традиційний фастфуд і стакан води з цукром.

У березні 2014 року Всесвітнє організація охорони здоров`я видала рекомендації, в яких закликала знизити глобальне споживання цукру на 5%, що повинно допомогти в боротьбі проти ожиріння.

Раніше в цьому році видання The Lancet Diabetes & Endocrinology повідомляло про рекомендації британського уряду прибрати з правила здорового харчування «п`ять в день» (five a day) щоденне вживання фруктового соку, замінивши його порцією овочів або фруктів, тобто альтернативними продуктами без додаткового цукру.
Поділитися в соц мережах:

Cхоже