Зразкове меню дитини 7-8 місяців. Приклади розпорядку дня для малюків 7-8 місяців

У кожної мами і дитини виробляється свій режим дня. Згодом ви навчитеся розуміти свого малюка і зможете скласти розклад годувань, ігор і сну з урахуванням потреб крихти, а також інтересів всієї родини. Дізнайтеся, як справляються інші мами і тата. Їх досвід може бути дуже корисний. Ми попросили батьків, чиїм діткам зараз 7-8 місяців, розповісти про режим їх малюків, і вибрали вісім оповідань як приклад.

Відео: Харчування Дитину 7 8 Місяців

Зразкове меню дитини 7-8 місяців. Приклади розпорядку дня для малюків 7-8 місяців
1-й день
6 ч груди матері
10 ч - рисова каша протерта (150 г), яєчний жел­-ток (1/2 шт.), фруктове пюре (50 г) 14 год - бульйон м`ясний (50 мл), картопляне пюре з мяс­-ним фаршем (150/20 г), хліб (5 г), кисіль (30 мл)
18 ч - кефір (150 мл), сир (30 г), печиво (5 г)
22 ч - груди матері
2-й день Меню дитини 7-8 місяців
6 год - груди матері
10 ч - каша манна 10% -ва (150 г), яблучне пюре (50 г) 14 год - бульйон м`ясний (50 мл), м`ясне пюре з протертих морквою (150/20 г), хліб (5 г), сік фруктовий (30 мл) 18 год - кефір (150 мл), сир (30 г), печиво (5 г) 23 год - груди матері
3-й день
6 ч - груди матері
10 ч - каша гречана протерта (150 г), полуниця з цукром (40 г)
14 ч - рибний бульйон (50 мл), пюре з кабачків з м`ясним фаршем (150/20 г), компот (30 мл), хліб (5 г)
18 ч - кефір (150 мл), сир протертий (30 г), пе­-ченье (5 г) 22 год - груди матері
4-й день
6 ч - груди матері
10 ч - каша вівсяна протерта з жовтком (150 г), пюре з абрикос (50 г) 14 год - м`ясний бульйон з грінками (50/5 г), картопляно-морквяне пюре з рибним фаршем (150/20 г), сік яблоч­-ний (30 мл)
18 ч - сир протертий з молоком (30/20 мл), кефір (130 мл), печиво (5 г) 22 год - груди матері
5-й день Меню дитини 7-8 місяців
6 ч - груди матері
10 ч - рисова каша з морквою (150 г), пюре з яблук (50 г) 14 год - м`ясний бульйон (50 мл), сухарик з білого хліба (5 г), пюре з цвітної капусти з м`ясним фаршем (150/20 г ), кисіль (30 мл)
18ч- кефір (150 мл), сир (30 г), печиво (5 г)
22 ч - груди матері
6-й день
6 ч - груди матері
10 ч - м`ясний суп-пюре на овочевому відварі (150 г), бурякове пюре з яблуками (50 г)
14 ч - рибний бульйон (50 мл), хліб (5 г), кнелі з телятини з картопляним пюре (150/20 г), сік вишневий (30 мл)
18 ч - кефір (150 мл), сир (30 г), печиво (5 г) 22 год - груди матері
7-й день
6 ч - груди матері
10 ч - каша вівсяна протерта з жовтком (150 г), пюре зі слив і яблук (50 г)
14 ч - м`ясний бульйон (50 мл), картопляно-морквяне пюре з рибним фаршем (150/20 г), сік абрикосовий (30 мл),

Відео: Розвиток дитини в 7 місяців

18ч - кефір (150 5 мл), сир (30г)
22ч - груди матері

Приклади розпорядку дня для малюків 7-8 місяців

У кожної мами і дитини виробляється свій режим дня. Згодом ви навчитеся розуміти свого малюка і зможете скласти розклад годувань, ігор і сну з урахуванням потреб крихти, а також інтересів всієї сім`ї.
Дізнайтеся, як справляються інші мами і тата. Їх досвід може бути дуже корисний. Ми попросили батьків, чиїм діткам зараз 7-8 місяців, розповісти про режим їх малюків, і вибрали вісім оповідань як приклад.
Складаючи розклад для свого малюка, пам`ятайте, що більшості дітей у віці 7-8 місяців потрібно:

Прикорм два-три рази на день. Плюс до цього - від 700 мл до 1 літра грудного молока або молочної суміші на добу. (Дізнайтеся, як зрозуміти, чи вистачає малюкові грудного молока або молочної суміші). У цьому віці пора урізноманітнити раціон дитини і збільшувати порції. Можна пропонувати малюкові пальчиковую їжу і спробувати навчити його пити з поїльника.
Близько 14 години сну, включаючи нічний та денний сон. Зазвичай вдень малюки 7-8 місяців сплять два рази (вранці і після обіду). Дізнайтеся більше про те, скільки потрібно спати дітям цього віку.
Час для ігор, для того, щоб освоїти нові вміння, і для спілкування з вами.

Приклад № 1: розповідає непрацююча мама, яка годує восьмимісячного малюка, у якій є ще старша дитина
Це наш розклад в ті дні, коли моя старша донька не йде на підготовчі заняття до школи або в дитячий клуб.
7.00. Прокидаємося. Хвилин 20 я годую малюка.
7.30. Кроха грає на підлозі з сестричкою. Якщо погода хороша, я випускаю їх на веранду.
8.00. Снідаємо. Я не готую для маленького спеціально - ми купуємо дитяче харчування. Зазвичай я даю малюкові рисову або вівсяну кашу і фруктове пюре з банки.
8.30. Знову гри.
Між 9.00 і 9.30. Хвилин 15 годую дитину грудьми, потім укладаю його.
11.00. Малюк прокидається і грає.
Полудень. Обід - овочеве і фруктове пюре з банки.
12.30. Ігри.
13.30. Годую маленького грудьми приблизно 20 хвилин і знову укладаю спати.
15.30. Кроха прокидається і грає.
16.00. Хвилин 20 їсть грудне молоко.
17.00. Вечеря (дитяче харчування).
17.30. Йдемо на прогулянку.
18.30. Купаємося.
19.00. малюк їсть грудне молоко і відправляється в ліжечко.
1.30. Кроха зазвичай прокидається, щоб поїсти молока.

Приклад № 2: розповідає непрацююча мама восьмимісячного малюка, який знаходиться на штучному вигодовуванні. У родині є старші діти.
Ось наш з Герко звичайний день.
8.00. Гера прокидається і з`їдає 240 мл суміші.
8.30. Я даю синові дитяче харчування. На сніданок у нього - велика банка фруктового пюре.
9.00. Відпускаю Геру на підлогу. Він всюди повзає за своїми старшими сестричками - намагається брати участь в їхніх іграх.
10.00. Малюк з`їдає 180 мл суміші і засинає.
Полудень. Прокидається.
12.30. Обід - велика банка м`яса з овочами.
13.00. Всі разом вирушаємо на прогулянку.
14.00. Гера з`їдає 180 мл суміші і знову спить.
16.00. Малюк прокидається, з`їдає 120 мл суміші, ми читаємо і граємо.
17.30. Гера сидить в стільчику для годування і спостерігає, як я готую вечерю.
18.00. Вечеря - по півбанки овочевого і фруктового пюре.
18.30. Малюк грає на підлозі поруч зі мною або в дитячій разом з сестрами.
19.15. Купання.
19.45. Гера з`їдає 240 мл суміші, і я укладаю його на ніч.
Приклад № 3: розповідає працююча мама восьмимісячного малюка, що знаходиться на штучному вигодовуванні
70% денного часу я проводжу на роботі, ще 30% витрачаю на дорогу. Тому у нас є няня.
6.00. Підйом.
6.30. Я даю малюку 180 мл суміші і антірефлюксное ліки.
6.45. Одягаємося.
7.15. Сніданок. Малюк з`їдає чверть миски вівсяної каші, ще я роблю йому фруктове пюре в блендері. Через день я додаю йому в кашу яєчний жовток.
7.45. У нас є трохи часу, щоб пограти разом.
8.30. Приходить няня, і я їду на роботу. А малюк готується до сну: няня змінює йому підгузник, читає казку, співає колискову і укладає в ліжечко.
9.00-10.00. Кроха спить.
10.00. Прокидається, і няня змінює йому підгузник. Вони йдуть гуляти.
10.30. На прогулянці малюк перекушує - у них з собою пляшка з молочною сумішшю.
11.30. На обід у малюка дві столові ложки йогурту з незбираного молока (няня додає туди пів чайної ложки мелених лляних насіння) і овочеве пюре, приготовлене в блендері.
11.50. Приготування до сну.
12.00-13.30. Сон.
13.30. Малюк прокидається, няня змінює йому підгузник.
13.35. Розвиваючі ігри.
14.00. 180 мл суміші.
14.15. Ігри.
15.00. Приготування до сну.
15.30-16.15. Сон.
16.15. Малюк прокидається, няня змінює йому підгузник.
16.20. Кроха грає.
17.15. Я повертаюся додому і годую малюка - даю йому 180 мл суміші. Няня розповідає, як пройшов день.
17.30. Няня йде. Я готую вечерю. З роботи повертається наш тато.
17.35. Ми граємо з малюком.
18.00. Ми з чоловіком вечеряємо. Кроха сидить в стільчику для годування і гризе печиво.
18.20. Годую малюка вечерею - роблю в блендері овочеве і фруктове пюре.
19.00. Йдемо гуляти.
19.45. Купаємо крихітку, робимо йому масаж і одягаємо піжаму.
20.00. Він з`їдає 180-200 мл суміші.
20.15. Ми дотримуємося ритуал відходу до сну - чистимо малюкові зубки, читаємо книжки, співаємо колискову і укладаємо його в ліжечко.
21.00. Засинає він швидко! Зазвичай малюк спить всю ніч, за винятком останніх двох тижнів, коли він прокидався в 2 ночі, потім в 4 ночі і о 5 ранку. Ех!
Приклад № 4: розповідає непрацююча мама восьмимісячного малюка, що знаходиться на змішаному вигодовуванні. У родині є старші діти
У нас немає чіткого режиму - я описала, як проходить наш звичайний день. Я годую Женю на вимогу, але намагаюся відучити його від грудей, так як незабаром планую вийти на роботу. Але у мене проблеми зі сцеживанием, тому мені хотілося б перевести сина на молочні суміші.
7.00-7.30. Всі діти прокидаються, я годую Женю.
8.00. Поки двоє старших братів снідають, Женя їсть дитячу кашу і фруктове пюре з банки. Потім я пропоную йому пляшечку з сумішшю.
8.30. Якщо малюк забруднився під час сніданку, я швиденько мою його. Якщо він поїв акуратно, опускаю його пограти на підлозі. Його брати дивляться мультфільми, а я снідаю.
9.00-9.30. Старші грають, а Женя їсть грудне молоко.
9.30-10.00. Укладають маленького спати.
Поки він спить, я займаюся зі старшими дітьми і намагаюся встигнути попрати або забратися.
11.30-12.00. Женя прокидається. Я готую хлопцям обід. Малюк отримує дитяче харчування - баночку з м`ясом і овочами, і фруктове пюре на десерт. Я також даю йому якусь пальчиковую їжу і поїльник з водою, поки обідаю сама.
13.00. Ми йдемо гуляти чи в басейн.
14.00-14.30. Я намагаюся вкласти Женю вдруге. Перед сном даю йому груди.
16.00. Женя прокидається, і ми перекушуємо.
16.00-17.30. Старші грають, а малюк їсть грудне молоко.
17.30. Вечеряємо. Женя отримує свою баночку з м`ясом і овочами, а потім фруктове пюре. Ще я пропоную йому пляшечку суміші.
18.00-19.00. Діти грають в тихі, вечірні гри.
19.00-19.30. Купання. По понеділках, середах і п`ятницях двоє моїх старших хлопчиків приймають ванну. А по вівторках, четвергах і суботах я купаю молодшого. У неділю всі приймають душ.
20.00-20.30. Піжами надіті, і я по черзі укладаю старших синів спати.
21.00. Годую і укладаю маленького Женю.
3.00. Малюк прокидається на годування, а потім спить до ранку.
Приклад № 5: розповідає працююча мама семимісячного малюка, що знаходиться на штучному вигодовуванні
У нас два різних розкладу: одне для буднів з нянею, інше для вихідних, коли я цілий день вдома.
З понеділка по четвер
7.00. Прокидаємося, вмивалися, одягаємося.
7.30. Сніданок - дитяча каша, змішана з фруктовим пюре з банки.
8.00. Приходить няня, вони з малюком грають, а я йду на роботу.
9.00-10.00 або 10.30. Перший денний сон.
11.30. Обід - 180 мл суміші, півбанки овочів, печиво.
12.00. Малюк грає з нянею.
З 12.30-13.00 до 14.00-14.30. Кроха спить вдруге.
15.00. 180 мл суміші.
15.15. Час для ігор.
15.45-16.30. Кроха може подрімати.
16.30. Я вдома. Відпускаємо няню і граємо з малюком.
18.00. Вечеря - каша, змішана з фруктовим пюре, і півбанки овочів.
18.15. Граємо.
19.30. Готуємося до сну: купаємо малюка, робимо йому масаж, він з`їдає 180 мл суміші. Потім чистимо зубки і вкладаємося.
20.00. Малюк засинає до ранку.
З п`ятниці по неділю
6.30. Кроха прокидається, і ми з чоловіком беремо його до себе в ліжко.
7.00. Він з`їдає 180 мл суміші.
7.30. Сніданок - каша з додаванням фруктового пюре з банки (2 щабель прикорму).
7.45. Граємо.
8.30-10.00. Малюк спить.
10.00. Знову гри.
11.30. Обід - 180 мл суміші, півбанки овочевого пюре, печиво.
Полудень. Час ігор.
13.00-14.30. Денний сон.
15.00 або 15.30. Малюк прокидається і з`їдає 180 мл суміші.
16.00. Грає.
18.00. Вечеря - каша, змішана з фруктовим пюре, і півбанки овочів.
19.30. Готуємося до сну: купаємо малюка, робимо йому масаж, він з`їдає 180 мл суміші. Потім чистимо зубки і вкладаємося.
20.00. Кроха засинає.
Приклад № 6: розповідає непрацююча мама, яка годує семимісячного малюка
Останнім часом наш режим виглядає приблизно так:
8.00. Малюк прокидається і їсть грудне молоко.
8.15-9.30. грає з іграшками, поки я готую сніданок, читаю і привожу себе в порядок.
Між 9.30 і 11.00. Малюк спить (зазвичай 45 хвилин).
11.00. Кроха їсть, потім грає, перевертається і намагається повзати по ковдрі і діставати іграшки.
11.45-12.30. Знову засинає.
12.30. Обід - 3 столові ложки каші, змішані з грудним молоком, баночка фруктового пюре з дитячого харчування, вода в поїльник. Після обіду ми читаємо книжки, танцюємо і співаємо під музику, а іноді зустрічаємося з друзями.
14.00-15.00. Денний сон.
15.00. Годування.
15.15-17.00. Гуляємо (малюк сидить в колясці) і робимо покупки.
17.00. Вечеря - 3 столові ложки каші, змішані з грудним молоком, баночка овочевого пюре з дитячого харчування, вода в поїльник.
17.30. Якщо пощастить, крихітка ненадовго засинає, поки я готую собі нескладний вечерю.
18.30-19.00. Купання. Ми граємо в хованки з рушником, і мій малюк заливисто регоче.
19.15. Годування.
19.30. Укладають крихту.
22.00. Прокидається, щоб поїсти.
3.30. Годування.
8.00. Прокидаємося, і все починається спочатку.
Наш малюк все ще прокидається ночами. Під час нічних годувань, коли малюк спокійний, він їсть краще. Я не проти додаткових годувань, адже він у нас зовсім не великий. А мені не треба з ранку на роботу. Крім того, малюк погано спить, тому що у нього ріжуться зубки - на підході третій і четвертий.
Приклад № 7: розповідає непрацююча мама семимісячних близнюків на штучному вигодовуванні
Тим, у кого дітки встають рано, наш розпорядок дня може здатися безвідповідальним. Але нам так зручно. Мій чоловік працює з раннього ранку до пізнього вечора. І тільки при такому розкладі він може побути якийсь час з нашими малюками.
10.00. Прокидаємося, і кожен з малюків з`їдає по 180 мл суміші.
10.15. Діти грають на підлозі, повзають по кімнаті.
11.00. Сніданок - кожен отримує по баночці фруктового пюре (ми купуємо дитяче харчування), йогурт і якусь пальчиковую їжу.
12.00-12.30. Укладають малюків спати.
13.30. Діти прокидаються. Ми граємо і читаємо книжки.
14.00-14.30. Обід - овочеве пюре, йогурт і пальчикова їжа (шматочки вареної моркви, груші). Після малюки отримують по 180 мл суміші.
15.00-16.00. До нас приходить бабуся і займається малюками.
16.00. Діти сплять вдруге.
17.00. Прокидаються і грають на підлозі з іграшками.
17.45. З`їдають по 180 мл суміші.
19.30. Знову сплять.
20.30. Прокидаються, ми граємо і читаємо.
21.45. З`їдають по 180 мл суміші.
23.00. Ми укладаємо близнюків, і вони сплять до 10 ранку.
Приклад № 8: розповідає працююча мама, яка годує свого семимісячного малюка грудьми і зціджує молоко
Я працюю (вчителем) і годую малюка грудьми. Наш день будується так:
5.00. Годую дитину, міняю йому підгузник, і він знову засинає. А ми з чоловіком збираємося на роботу.
6.45. Знову годування. Потім приходить няня, і я їду в школу.
7.30. У малюка сніданок - каша на грудному молоці і 60 г фруктів.
9.00-10.00. У крихти ранковий сон.
11.00. Я на роботі зціджую молоко. А у малюка обід: 120 мл грудного молока і баночки з дитячим харчуванням - 50 г м`яса, 50 г овочів і 100 г фруктів.
13.00-14.30. У крихти післяобідній сон.
15.00. Полудень - шматочки груші, вареної моркви або брокколі і 50 г фруктового пюре з банки.
15.30. Уроки закінчилися - я вдома. Годую малюка грудьми. Потім ми разом граємо.
17.45. Вечеря - каша, 50 г овочевого пюре і 50-100 г фруктового.
19.00. Готуємося до сну: купання, масаж, читання і колискові.
19.30. Малюк засинає.
У 2.00-2.30 ночі малюк зазвичай прокидається на годування.

Харчування дитини в 7 місяців

З перших днів життя дитини мама піклується про його здоров`я. Їй доводиться приймати безліч часом непростих рішень, від яких залежить благополуччя малюка. Одне з таких рішень - прикорм в 7 місяців. Що можна вводити в меню прикорму з цього часу, в якій кількості і як це зробити правильно? Адже правильне харчування дитини в 7 місяців - дуже важливий момент, що впливає на його розвиток, зростання і формування.

Прикорм в 7 місяців необхідно вводити обережно і поступово. Крім грудного молока або сумішей раціон можна поповнювати кашами, овочевими пюре або супами, фруктами і ягодами. Вийде досить різноманітне меню прикорму.

Кашки для прикорму можна готувати з різних круп, таких як гречана, рисова, манна, вівсяна, кукурудзяна. Також можна додати свіжі фрукти. Для приготування овочевих супчиків можна використовувати картоплю, моркву, капусту (білокачанну або кольорову), гарбуз, кабачки, зелень (цибуля-порей, петрушка, кріп). Якщо вийшло блюдо перетерти через сито до отримання однорідної маси, то вийде пюре.

Однак є і продукти харчування, які слід дитині з обережністю вводити в меню в 7 місяців. До них відносяться м`ясо, кефір, сир і яйця.

Деякі педіатри не радять поспішати з введенням в раціон прикорму м`ясо. Якщо ж батьки вирішили спробувати з 7 місяців включити цей продукт харчування, то рекомендується використовувати тільки телятину і яловичину, причому нежирну. Відварене м`ясо пропустіть через м`ясорубку і додайте його в овочеве пюре. Починаємо давати з половини чайної ложечки і поступово доводимо до 3-4 чайних ложок в день. Готувати супчики на м`ясному бульйоні небажано. Ця страва дуже складне для незміцнілої травної системи крихти.

Сир і кефір для прикорму дитини найкраще готувати самостійно з використанням закваски. Денна порція: 50 г і 100 мл відповідно. Але і спеціальне дитяче харчування теж підійде. Тільки пам`ятайте, що якщо на упаковці зазначений термін зберігання більше двох тижнів, значить, корисних бактерій там бути не може. Однак деякі педіатри все ж не радять взагалі до року вводити в раціон харчування кефір, так як в ньому міститься алкоголь.

Також в сім місяців можна запропонувати малюкові курячі яйця. Вони містять велику кількість легкозасвоюваних корисних білків, жирів, мінеральних солей і вітамінів. Жовток круто звареного яйця розтирають, змішують з грудним молоком або сумішшю і додають в овочеве пюре. Жовток можна пропонувати кожен день або через день. Але якщо на шкірі спостерігаються алергічні прояви, то варто почекати з цим продуктом. А перепелині яйця можна давати тільки після року і бажано попередньо проконсультуватися з лікарем. Адже мета прикорму - адаптувати систему травлення малюка до різних продуктів, і тут дуже важливо не нашкодити.

м`ясо

Семимісячною дітям м`ясо відварюють, двічі провертають через м`ясорубку (попередньо вимивши її і обдавши всі частини окропом), а потім м`ясо ще протирають через сито. У вісім місяців досить приготувати двічі провернути фарш.

М`ясний фарш дають спочатку по 30 г в день (1 столова ложка), а в 8 місяців вже по 45 г (1 1/2 столової ложки). З субпродуктів можна готувати пюре і суфле. Як гарнір використовують овочеве пюре. М`ясо слід давати на третє годування, тобто в обід, жовток вводити в молочну кашу, а сир перенести на вечір і давати з новим прикормом.

Дуже зручно користуватися спеціальними дитячими консервами з м`яса, печінки, мови. У семимісячному віці малюкові дають гомогенізовані консерви, з восьми місяців - пюре- образні. У них часто додають вершкове або рослинне масло, прісний Сир-сіль ж кладуть в мінімальних кількостях. Випускають і консерви з додаванням овочів (наприклад, м`ясне пюре з морквою).

О сьомій місяців дитина вже може отримувати сухарики, а з семи з половиною місяців - хліб, як білий, так і чорний, по 20-30 г на добу. Добре давати малюкові в руку корочку, щоб він сам кусав і жував, - це вправляє ясна, зуби, щелепи і жувальні м`язи. З огляду на те, що у дитини в цьому віці активно ростуть зуби, то відчуття твердої, жорсткої їжі дуже корисно.

Таким чином, на сьомому місяці мама продовжує годувати дитину грудьми 3 рази на день-у малюка з`являється в раціоні обід з трьох страв (овочевий бульйон з сухарем, м`ясний фарш з овочевим пюре і сік на солодке).

Відео: Харчування Дитину в 11 Місяців Меню

Семимісячною дітям м`ясо відварюють, двічі провертають через м`ясорубку (попередньо вимивши її і обдавши всі частини окропом), а потім м`ясо ще протирають через сито. У вісім місяців досить приготувати двічі провернути фарш.

М`ясний фарш дають спочатку по 30 г в день (1 столова ложка), а в 8 місяців вже по 45 г (1 1/2 столової ложки). З субпродуктів можна готувати пюре і суфле. Як гарнір використовують овочеве пюре. М`ясо слід давати на третє годування, тобто в обід, жовток вводити в молочну кашу, а сир перенести на вечір і давати з новим прикормом.

Дуже зручно користуватися спеціальними дитячими консервами з м`яса, печінки, мови. У семимісячному віці малюкові дають гомогенізовані консерви, з восьми місяців - пюре- образні. У них часто додають вершкове або рослинне масло, прісний Сир-сіль ж кладуть в мінімальних кількостях. Випускають і консерви з додаванням овочів (наприклад, м`ясне пюре з морквою).

У сім місяців дитина вже може отримувати сухарики, а з семи з половиною місяців - хліб, як білий, так і чорний, по 20-30 г на добу. Добре давати малюкові в руку корочку, щоб він сам кусав і жував, - це вправляє ясна, зуби, щелепи і жувальні м`язи. З огляду на те, що у дитини в цьому віці активно ростуть зуби, то відчуття твердої, жорсткої їжі дуже корисно.

Таким чином, на сьомому місяці мама продовжує годувати дитину грудьми 3 рази на день-у малюка з`являється в раціоні обід з трьох страв (овочевий бульйон з сухарем, м`ясний фарш з овочевим пюре і сік на солодке).

Питання відповідь

Як же бути з шматочками їжі, якщо їжа малюка не пюре, він же може вдавитися?

Їду для малюка не треба подрібнювати, але починати треба з маленьких шматочків-мікродоз. Якщо дитині дається щось від чого він потенційно може відкусити великий шматок, дитина сидить у мами на колінах і мама стежить за ним і як тільки великий шматок відкушується, мама робить палець гачком і його відбирає з рота. Дитина активно вчиться і поступово навчається жувати своїми, поки ще, беззубими щелепами, а потім і зубастими.

Як бути, якщо малюк випльовує навіть зовсім маленькі шматочки, або намагається їх відригнути, замість того, щоб ковтати?

Багато дітей саме так себе і ведуть: тиждень-два випльовують всі шматочки і періодично "давляться", потім починають випльовувати шматочки "через один", половину - ковтають, потім, нарешті, починають ковтати все шматочки. Мамі треба проявляти терпіння і не наполягати. У той же час дитина обов`язково повинен спостерігати, як їдять інші люди, які не випльовуючи шматочки.

Коли ж прикорм перестає бути просто знайомством з новими продуктами і починає замінювати годування?

Грудне годування і перехід на їжу з загального столу - паралельні процеси. Заміщень годувань прикорму не відбувається. Справа в тому, що основні годування з грудей у дитини 6-ти місяців і старше пов`язані зі снами. Малюки багато смокчуть при засипанні на денні та нічний сни, прикладаються до грудей при пробудженні з денних снів і вранці, смокчуть вночі, особливо ближче до ранку. А знайомство з прикормом і їжа з загального столу відбуваються під час маминих сніданків, обідів і вечерь. Відносно великі порції їжі дитина їсть вже у віці близько року і старше. Але і в цьому віці малюки часто можуть запивати їжу молоком з грудей. Вітаміни та інші корисні речовини дитина продовжує отримувати з грудним молоком в достатніх кількостях і в оптимальних для засвоєння формах, за умови, що його грудне годування правильно організовано, а мама не відчуває нестачі в поживних речовинах.

Як же бути з сіллю, цукром, спеціями, і, можливо, шкідливими речовинами (наприклад, нітратами), що містяться в їжі дорослих, яку буде пробувати малюк? У дитячому харчуванні всього цього немає, і тому воно може бути корисніше для малюка, ніж їжа з загального столу?

Їжа дійсно містить сіль, цукор, нітрати і багато іншого. І дитяче харчування містить. Дитяче харчування зроблено так, що дитина засвоює його без адаптації до продуктів, його складових. Немає адаптації травної системи ні до смаку, ні до консистенції, ні до складових. Завдання мами не нагодувати дитину іншою їжею, що можна зробити дитячим харчуванням, а продовжити повільний процес адаптації шлунково-кишкового тракту дитини до іншої їжі. Ця адаптація почалася тоді, коли дитина почала ковтати навколоплідні води, смак яких змінювався в залежності від харчування матері, і продовжилася з початком харчування грудним молоком, смак і склад якої змінюється не тільки протягом доби, але навіть під час одного годування, а харчується мама не є дитячим харчуванням. Поки дитина їсть маленькі кількості їжі, він адаптується до її складових: і до солі, і до цукру, і до нітратів, а також до інших її компонентів. А коли він буде з`їдати значні кількості їжі, він вже цілком буде здатний з усім цим справлятися.


Поділитися в соц мережах:

Cхоже